Україна офіційно визнала «Пласт». Як долучитися до організації

Опубліковано:

Фото: Уніан, varta.com.ua, lv.oblast.online, vivreport.blogspot.com

 

Верховна рада України схвалила законопроект про державне визнання і підтримку національної скаутської організації України «Пласт».

Документ визначає «Пласт» єдиною національною скаутською організацією України та визнає внесок руху у громадянську освіту дітей та молоді, «здобуття і становлення української державності».

Держава також вшановує сотні пластунів і пластунок, які «полягли у боротьбі за здобуття незалежності України у XX столітті та під час агресії Російської Федерації на сході України, починаючи з 2014 року».

Держава планує сприяти доступу українських дітей до «Пласту».

Законопроект ще має підписати президент, а вступає він у силу на наступний день після публікації.

Що таке «Пласт»

Пласт – це Національна скаутська організація України, яка об’єднує на сьогодні 8 тисяч членів по всій Україні, людей віком від 6 до 106 років.

Це український аналог скаутського руху, який з’явився у 1912 році. Це неполітична і позаконфесійна організація. Засновниками були Петро Франко, Олександр Тисовський та Іван Чмола.

Основні принципи виховання:

  • добровільність членства в організації;
  • повага до кожного і рівність;
  • виховання і навчання через гру та працю;
  • поступовість у програмі занять і випробувань;
  • гурткова система самоорганізації;
  • пізнання природи і життя серед природи;
  • підтримка зацікавлень і здібностей дітей та молоді.

Як долучитися до пластунів

Для того, аби стати учасником або учасницею пластунського руху, потрібно, перш за все, зголоситися через форму на їхньому сайті.

До «Пласту» можуть долучитися всі, кому від 3 років. Наймолодших зараховують до «Пташенят», але тут багато відповідальності на себе беруть їхні батьки. Тих, кому від 6 до 18 років, також ділять за віком. Набір дітей у гуртки проводять з вересня по жовтень, а самі заняття відбуваються, як правило, у позашкільний час. Старші за 18 років можуть бути волонтерами, інструкторами з різних дисциплін, фандрейзерами тощо.

Стандартний внесок за квартал становить 120 грн, також можуть бути додаткові збори коштів для куреня, гуртка чи участі в акціях.

В організації кажуть, що кожен пластовий провідник добре розуміє, що «Пласт» не тільки раціонально заповнює дозвілля своїх членів, а й ставить до них певні вимоги.

«Ці вимоги визначає ідеологія: пластун повинен працювати над собою, над своїми знаннями і характером, щоб досягти певного ідеалу. Щоб стати виховником чи виховницею у «Пласті», потрібно здобути певну кваліфікацію. Для цього не обов’язково бути за фахом педагогом чи психологом. В організації діє 5-рівнева система підготовки виховників.  Протягом всього пластування дитина пізнає себе і навколишній світ, отримує різні вміння, виробляє в собі позитивні навички (наприклад: робити добрі вчинки, виконувати певні обов’язки), гартує характер (виробляє розуміння потреби дотримуватися правил у грі, підкорятися іншим тощо). У цьому їй допомагають спеціально розроблені виховні програми: проби, вмілості, а для наймолодших ще й історичні ігри», — пояснюють в організації.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ