Часом, звичайна поїздка в громадському транспорті для сихівчан перетворюється у надскладну місію – зберегти нерви ще до початку робочого дня. Сварки, лайливі слова та погані емоції в бік пасажирів – проблеми, з якими щоденно зіштовхуються мешканці Львова. Журналісти “Сихів.Медіа” поспілкувалися з сихівчанами та виділили топ-5 найпопулярніших зауважень щодо водіїв, а також знайшли відповідь на запитання: як вирішують цю проблему пасажири? Про це та не лише читайте у матеріалі.
- Хамовиті та лайливі водії
За даними опитування, яке провели журналісти “Сихів.Медіа” – це найпоширеніша проблема у львівському транспортному житті. Сотні образ та принижуючих реплік щодня чують сихівчани на свою адресу: “Пройдіть далі!”, “Скоріше!”, “Передаємо за проїзд бігом”.
Сихівчанка Оксана розповідає, що нещодавно стала свідком такої ситуації, коли “очі полізли на лоба”.
“Я їхала до перехрестя Стрийська-Наукова, десь близько 18:30. Водій набрав цілий салон людей, а коли люди почали жалітися, що вже не можливо дихати навіть, почав кричати такими словами, що їх навіть соромно повторювати. Він прямо посилав пасажирів на три букви і кричав: «Якщо вам щось не подобається, виходьте і йдіть пішки!”.
Коли ми запитали про номер маршруту та чи подавала жінка скарги – отримали у відповідь, що ні, адже як зазначає пані Оксана, вона не певна, що щось зміниться, а псувати настрій ще додатковими скаргами вона не хоче.
- Перевізники не дотримуються розкладу руху
Другою найпоширенішою проблемою на думку сихівчан є те, що маршрутки їздять без дотримання графіку. Пасажирка транспорту Віолетта розповіла, що після 21:00 важко дочекатися хоч якусь маршрутку. Також дівчина додала, що кожного дня добирається на роботу до ТЦ “Victoria Gardens”, і інколи чекає на маршрутку понад 15-20 хвилин.
«Є люди, які чекають і пів години, однак я так довго не маю можливості чекати, тому сідаю на те, що їде. Не дуже зручно, бо інколи доводиться пересідати, щоб добратися швидше”.
- Гонки на дорозі та “круті” заїзди
Неодноразово трапляються ситуації, коли через затори на зупинку приїжджають одночасно 2, 3, а іноді і 4 маршрутки, які рухаються майже в однаковому напрямку. В таких випадках водії рушають з невгамовною швидкістю, нехтуючи безпекою пасажирів.
“Сьогодні я думала, що попрощаюсь із життям. Були затори, тож 32 і 14 маршрутка приїхали одночасно. Обидва водії відразу «рванули» наввипередки. Наступну зупинку обидва автобуси нахабно проігнорували, бо, бачте, вирішили побавитись в гонки,” – ділиться сихівчанка Світлана.
Журналістка “Сихів.Медіа” також неодноразово ставала свідком таких ситуацій, коли салоном просто кидало пасажирів від невгамовної швидкості. На жодні зауваження водій не реагував.
«Водій явно втратив відчуття реальності, і виконував маневри, ніби він гонщик. Він не лише ризикував своїм життям, а й життям пасажирів та пішоходів», – ділиться Ірина, журналістка “Сихів.Медіа”.
- Ні! посвідченням
Як бути пенсіонерам, які мають право не оплачувати проїзд, проте їм не зупиняються водії? Сідають, щоб проїхати дві зупинки і у відповідь отримують лайливі слова та зіпсутий настрій.
“Я рідко їжджу маршрутками, бо не люблю наших водіїв. Вони часто не зупиняються, коли бачать на зупинці тільки мене. Дуже образливо, коли кажеш, що посвідчення, а шофер починає кричати та ставитися так, ніби я щось порушувала,” – ділиться пенсіонерка Ганна.
- Розмовляють по телефону, лускають насіння та курять через вікно: реалії
Можна подумати, що це було в минулому столітті, але зовсім ні. Дотепер, якщо бути уважним, можна помітити, як під час руху водії вирішують особисті справи телефонними розмовами, або ж не можуть дочекатися кінцевої та починають курити прямо у вікно.
“От якраз сьогодні я стала свідком такої ситуації. Їхала у 14 маршрутці, на Санта-Барбару, та почула цей жахливий запах сигарет. Глянула звідки це – курить водій. На моє зауваження він зробив вигляд, що не чує. Дивно, бо я була позаду нього”, – розповідає пасажирка Лілія.
Чи є рішення на всі ці проблеми? Як з цим борються? Про це журналістам “Сихів.Медіа” розповіла фахівець зі зв’язків з громадськістю АТП-1, Ірина Рєвунова.
Скарги надходять, але не часто. Це – життя, це-робота і це – нормально. Коли трапляються такі ситуації, переважно ми проводимо виховні бесіди: якщо водій хамовито відповів, то ми пояснюємо ситуацію та беремо на контроль його роботу. Якщо це більш серйозне порушення, але таке буває рідко, то це або догана, або звільнення.
Вікторія Вітер