Переселенці, гуманітарка і зустрічі з письменниками: чим в час війни живе Центр Довженка

Опубліковано:

Сихівський Центр Довженка з перших днів повномасштабної війни допомагає вимушено переміщеним українцям знаходити тимчасові домівки, необхідний одяг та речі першої потреби. Журналістка “Сихів.Медіа” поспілкувалась з директоркою Центру Мартою Іванишин про те, як в стінах культурно-освітнього центру мешкають близько 30 переселенців.

На першому поверсі Центру, одразу при вході, знаходиться стійка реєстрації переселенців. Тут постійно чергують працівниці, які вносять в базу людей, які приходять, аби отримати гуманітарну допомогу. Реєстрація є необхідною, аби, перш за все, забезпечити безпеку тих, хто постійно мешкає в Центрі, та для того, аби відслідковувати кількість людей, які потребують одяг та інші базові речі.

Поруч з реєстрацією є їдальня, де тричі на день годують мешканців Центру. Їдальня функціонує в приміщенні кафе, яке колись працювало, відповідно хоч в Центрі не готують повноцінні обіді, але тут завжди чергують жінки, які допомагають з прибиранням, можуть приготувати гарячі напої та їжу, яка не потребує термічної обробки.

“Усі, хто тут живуть, допомагають з прибиранням, для цього ми зробили чергування для кухні та загалом для прибирання Центру. У нас люди можуть поснідати, пообідати та повечеряти, ми працюємо з двома ресторанами: з “Оазисом”, звідки нам проводять дуже смачне перше, та з мережею “World central kitchen”, які привозять нам харчування. Бо на цю кількість людей ми не зможемо, на жаль, готувати їжу, та і у нас немає можливості готувати тут стільки їжі, тому дівчата у нас за потреби доготувують сніданки, можуть салати зробити,” – розповіла Марта Іванишин.

Також на першому поверсі є холл, де стоять столи і стільці, аби люди могли поспілкуватись з комфортом.

На сьогодні в залі “Кінопалац” переселенці можна знайти для себе одяг та взуття для дорослих, а в “Концертній залі” можна отримати рушники та постільну білизну. Пані Марта розповіла, що видача одягу відбувається з 11:00 до 13:30, а також з 14:00 до 18:00. Щодня в Центрі волонтерить близько 10 людей, які допомагають приймати, сортувати та розкладати гуманітарку.

“Ми зробили графік волонтерів, усі відповідально приходять і люди можуть отримати одяг. До нас різний одяг приїжджає, але немає війської амуніції, проте може бути термобілизна, балаклави. Ми багато одягу передали на тероборону, на 125-ту бригаду,” – додала директорка Центру.

Ще в Центрі є одяг, взуття та іграшки для дітей, які також можна отримати безкоштовно. Усі ці речі, розфасовані та підписані, знаходяться в приміщенні колишньої піцерії. Гуманітарна допомога займає лише частину простору, адже в іншій раніше працював ЦНАП, де реєструвались внутрішньо переміщені особи, а зараз розташована допомога.

На другому поверсі Центру знаходиться простір, де мешкають люди, а також дитячий куток, де граються діти і за можливості проводять усілякі культурні події.

“У нас на сьогодні задіяний кожнісінький куточок Центру. Наразі у нас не працює дах Центру Довженка, ми його закрили, поки тут мешкають люди, бо це небезпечно, ми не можемо так ризикувати. Як зменшиться кількість людей, тоді ми уже зможемо щось думати. Так, ми готуємо події, проте наразі ми для цього використовуємо “Концертну залу”, коли у нас, наприклад, якісь зустрічі. Кошти з подій ми направляємо на придбання військової техніки,” – додала Марта Іванишин.

За час повномасштабної війни в Україні найбільша кількість переселенців, які одночасно знайшли прихисток в Центрі, становила 70 людей. Ще тиждень тому в Центрі мешкало близько півсотні людей, проте частина з них знайшли нові домівки в модульних містечках, які з’явились у Львові цього місяця, зокрема і в Сихівському районі.

Додамо, що в Центрі функціонують комфортні укриття, які розташовано у нещодавно відремонтованих гримерках та в меблевому магазині, вхід у який з двору. Також працюють душові та пральня машинка, якою можуть користуватись тимчасові мешканці Центру Довженка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Rock-H запрошує на концерт в Центрі Довженка.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ