Парк біля автовокзалу на Стрийській підтоплює

Опубліковано:
Фото: Інститут просторового розвитку

Парк Архангела Михаїла біля Стрийського автовокзалу, який планують відновити, постійно підтоплює. Проєктанти ЛКП «Інститут Просторового Розвитку» напрацювали такі гідротехнічні рішення – відновлення дощових садів з облаштуванням системи збору надлишкової води. Про це повідомили в департаменті містобудування Львівської міської ради.

Серед причин підтоплення території парку слабопроникні ґрунти, слабка дренованість та техногенний вплив, адже поруч активна забудова, яка й змінила відмітки поверхні територій.

На думку фахівців, відновлення дощових садів з облаштуванням системи збору надлишкової води запобігло б подальшому підтопленню ґрунтовими водами території парку Архангела Михаїла. Це комплексне природоорієнтоване рішення для територій, де часто спостерігають застій води, за рахунок влаштування системи збору води та висадження рослин, які поглинають надлишкову вологу. Дощові сади затримують та фільтрують до 90% води, а також знижують рівень підтоплення території під час злив.

“Конструктивно дощові сади виконують, формуючи ділянки території з певними видами рослин, стійкими до затоплення. Та оскільки в парку Архангела Михаїла процеси підтоплення більш активовані, робочим проектом також перебачено підсилення водовідвідних функцій дощового саду за рахунок облаштування системи збору води – де-факто прокладуть спеціальні труби, якими і відводитимуть надлишкову воду до дощової каналізації”, – йдеться в повідомленні.

Водночас, в парку планують висадити близько 250 багаторічних рослин, що активно вбирають в себе дощову воду, абсорбуючи її. Зокрема, вербу пурпурну та осоку пальмолисту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівський “Розсадник” запрошує на суботник

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ