Парахокей: інклюзивний спорт, який відкриває нові можливості

Опубліковано:

Парахокей – це інклюзивний вид спорту, який дає можливість людям з інвалідністю займатися хокеєм на рівних умовах. Це один із найрозвиненіших видів параспорту у світі, що входить до програми Паралімпійських ігор та Чемпіонатів світу. В Україні цей спорт тільки набирає обертів, але уже є великі перспективи та високі амбіції. Журналістка «Сихів Медіа» разом із хлопцями з «Галичини», що на Хуторівці, 38, поїхала до Новояворівська, аби розповісти про парахокей та показати, як проходить їхнє тренування.

Львівська хокейна команда «Галицькі Леви» щотижня тренується на льодовій арені у Новояворівську, вдосконалюючи свої навички у парахокеї. Відтепер до них приєдналися ветерани та військові з реабілітаційного центру «Галичина», які у середу, 5 лютого, вперше спробували себе у цьому виді спорту.

Що таке парахокей?

Парахокей (sled hockey) – це адаптований варіант хокею, у якому спортсмени пересуваються по льоду на спеціальних санях – следжах, використовуючи для руху та гри дві короткі ключки із шипами на кінцях. Правила гри майже повністю відповідають класичному хокею: є офсайди, проброси, штрафні хвилини за порушення, силова боротьба та навіть бійки.

Головна відмінність полягає в особливій конструкції льодової арени: борти повинні бути прозорими, щоб спортсмени могли бачити момент виходу на зміну, а виходи на лід мають бути рівними, без порогів.

Як розвивається парахокей в Україні?

Львівська команда  “Галицькі Леви”, активно працює над розвитком парахокею. Головний тренер Сергій Швець зазначає, що команда тільки формується, але потенціал в  українських спортсменів величезний:

“Коли приїхали на кемп у Словаччину, і наші хлопці вперше ставали на следжі, тренери думали, що нам знадобиться значно більше часу на адаптацію. Але вже через 5-7 хвилин вони почали самостійно пересуватися, повертати і навіть гальмувати. Це вразило європейських тренерів, і вони визнали, що українська збірна має всі шанси виграти Чемпіонат світу в майбутньому.”

Перше тренування відбулося у середу, 5 лютого, на льодовій арені у Новояворівську.  Учасниками стали військові та ветерани, які проходять реабілітацію у центрі “Галичина”. Організатором парахокею є президент хокейної команди “Галицькі леви” Роман Гапачило, а допомагає з організацією реабілітації ДЮСШ Зимових видів спорту та Офіс спорту Львівської міської ради.

Наразі  тренування проходять три рази на тиждень – у понеділок, середу та п’ятницю. У планах – створення кількох команд і збільшення кількості тренувань. Зараз у складі команди шестеро гравців, але набір триває. 

Команда “Галицькі Леви” бере участь у міжнародних кемпах, що проходять у Чехії, Словаччині та інших країнах. Наступна важлива подія для спортсменів – Чемпіонат світу в групі С, що стане першим кроком до олімпійської мрії.

“Щоб потрапити на Паралімпійські ігри, нам потрібно спочатку вийти з групи С у групу В, а далі вже боротися за місце у топовій групі. Це не просто, але з нашими хлопцями – цілком реально!”

зазначає Сергій.

Парахокей стає частиною реабілітації для військових в Україні, які отримали поранення. Серед них – Михайло, який вперше спробував себе у цьому виді спорту:

“Перед тим, як приїхати сюди, я взагалі не уявляв, як це виглядає на практиці. Те, що бачили на відео – це одне, а відчути на собі – зовсім інше. Було нелегко, але це тільки додає впертості. Обов’язково продовжимо тренування.”

Військовий Ярослав також поділився своїми враженнями:

“Очікування були несподівані, бо я не знав, чого чекати. Страшно не було, але було незвично. Як перший клас у школі. Думаю, що з кожним тренуванням буде краще. Найголовніше – що тренери допомагають, підказують, і це дуже мотивує.”

Тренер Сергій підкреслює, що найважливіше – не боятися спробувати:

“Найстрашніше – це перший крок. Але після першого тренування 90% спортсменів кажуть: це мій вид спорту. Адреналін, швидкість, командний дух – усе це дарує парахокей.”

Команда “Галицькі Леви” безкоштовно забезпечує спортсменів всім необхідним: формою, следжами, трансфером до льодової арени, а в окремих випадках допомагає з працевлаштуванням.

Якщо ви хочете спробувати себе в пара хокеї або знаєте когось, кому це може бути цікаво, звертайтесь за телефоном: Сергій – 093 005 25 65.

Анна Баранчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ініціаторка соціальної перукарні Наталія Шевченко: “Я сподіваюся, що через декілька років цієї перукарні вже не буде”

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ