У 8-й міській клінічній лікарні 67-річній жінці ампутували стопи через обмороження.
Пані Ірина почала мешкати разом з чоловіком на дачі, де було холодно і не було опалення. У зв’язку з цим чоловік Ірини помер. Зі слів жінки, вона думала, що обморозила один палець, але у висновку виявилось, що в Ірини обмороження двох ніг. Після лікарні жінка стверджує, що не повернеться на дачу, а піде у будинок пристарілих.
Додамо, що Василь Савчин, заввідділенням Центру термічної травми 8-ї лікарні, розповів, що за його спостереженнями кожної зими у відділення поступають від 60 до 120 людей з обмороженням. Це ті, які мали відморожені кінцівки та потребували хірургічного втручання.Також поступають пацієнти, які мають поверхневе обмороження.
“В перший момент при обмороженні дуже важливо, оцінити стан тканини. Якщо є набряк, посиніння, втрата чутливості, то потрібно звернутись до лікаря. Якщо є лише почервоніння, то потрібно зняти мокрий одяг, закутати кінцівку в теплу суху тканину. Не потрібно пхати кінцівку в гарячі рідини. Організм сам має помаленьку відігріватись. Не мастити ніякими мазями і кремами. Дати гарячого чаю з лимоном, пити багато рідини, зігріватись і слідкувати за станом кінцівок. Якщо бачите, що набряк не зменшується, тканини стають синюшними йдіть терміново до лікаря, – наголошує Василь Савчин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто стане безпечнішим: відеоспостереження на всіх новобудовах