Обережно! Злодії в сихівських маршрутках!

Опубліковано:
Автор фото: Сихів.Медіа

Як в журналістки Сихів.Медіа поцупили гаманець.

Як і кожного ранку, о восьмій я впихнулась у повний 53 автобус на проспекті Чорновола і поїхала у напрямку Сихова. Звикла ранкова картина: багато люду та тисняви, триматись за поручень складно і дихати чужими запахами теж. Буквально 2 зупинки і я помітила розстібнуту сумку. Невже зачепилась і випадково розкрилася? Біля готелю “Львів”, я запихаю руку в торбинку, щоб намацати гаманець, проте… його нема. Але як?! Я притримувала руку на сумці, аби контролювати ситуацію. Як я цього не відчула? Кого підозрювати? Виходжу на наступній зупинці і телефоную в поліцію і мене запрошують у найближче відділення.

“Є крадіжка, а є грабіж. У вашому випадку – це крадіжка. Грабіж – це, коли група людей підбігла, вас побили і викрали сумочку. Якщо ви не бачили злодія, то немає сенсу звертатись до водія. Якщо ж у вас відкрито витягують гаманець і ви це бачите, то звичайно ви маєте кричати і просити водія закрити двері, щоб не випустити розбійник. Ви звернулись у поліцію, ви вказали номер автобусу, в який час, в якому місці- ви все правильно зробили у даному випадку”,- коментує Микола, адвокат ЮК “Центр автовиплат” Поліс”.

Пишу заяву, у моєму гаманці були не тільки гроші (700 грн), а й паспорт і студентський. Чесно кажучи, найбільший мій страх – аби за ці кілька годин хтось не оформив кредит із моїми документами…

“Якщо ви звернулись у поліцію і зазначили, що у вас вкрали документи, то це зазначається і паспорт заблоковується. Ніхто на вас оформити кредит не зможе. Якщо у вас викрали банківську карточку, то потрібно обов’язково подзвонити в банк і заблокувати її”,- зазначає адвокат.

Поліцейський, який сидів поруч і заповнював мою заяву, всіляко підтримував мене. Паспорт одразу заблокували і повідомили, що документ можна відновити в ЦНАПі. Швидше всього, злодія не знайдуть, – розчарував мене поліцейський, адже опису крадія немає і сума відносно невелика. Як повідомили у Личаківському відділені поліції, такі випадки трапляються досить часто, мінімум раз на тиждень.

“Сума, яка більша, ніж 227 гривень – це кримінальний злочин, менша – адміністративний”,- повідомляє Микола,адвокат ЮК “Центр автовиплат” Поліс”.

Висновок – покладайтесь на себе і власну уважність. Будьте пильними у громадському транспорті, бо втрачений час, нерви, зусилля вартують дорожче, ніж 700 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У центрі Довженка пройде захід для незрячих

Сихів Медіа