Нечиста Зубра: 19 багатоповерхівок забруднювали річку побутовою каналізацією

Опубліковано:

Більшість сихівських будинків мають роздільну каналізацію – побутову та дощову. Проте, трапляються і такі, де побутова каналізація підключена до дощової. За словами керівниці управління екології ЛМР Олександри Сладкової, комунальники виявили 19 сихівських будинків “підключених” до Зубри, які точково засмічували річку.

Щорічно на обстеження Зубри та перепідключення каналізації природоохоронний фонд виділяє 600 тис. гривень. Кожного кварталу, тобто 4 рази на рік, управління екології спільно з ЛКП “Львівводоканал” вимірюють якість води в Зубрі. Є дві постійні точки спостереження: на вул. Хоткевича, 38 та поруч з каналізаційно-насосною станцією за Львовом. Залізо, аміак, фосфати, завислі речовини – лиш частина показників, які кожні 3 місяці міряють спеціалісти.

Перевіряючи підключення до річки комунальники виявили та ліквідували 19 труб, якими з сихівських багатоповерхівок в Зубру потрапляли побутові відходи мешканців. Про те, як комунальники шукають неправильно підключені труби розповіла Олександра Сладкова:

“ЛКП “Львівводоканал” з’ясовує як “йдуть” мережі, потім починають кожен люк послідовно відкривати і з’ясовувати що відбувається в кожному з них. Якщо вода чиста, то закривають і переходять до наступного, вони працюють методом виключення.”

До слова, “фекалка”, тобто побутова каналізація, у великих кількостях в Сихівському районі потрапляє в Зубру не лише на вул. Хоткевича, але й в приватному секторі в Козельниках, який досі неканалізований. Для ліквідації цієї проблеми потрібно або місту каналізувати територію, або мешканцям встановити місцеві очисні споруди для одного або кількох будинків.

Проте, ситуація в цьому мікрорайоні доволі проста в вирішенні, на відміну від шкоди, яку приносять річці багатоповерхівки та автомийки. До прикладу, один багатоквартирний будинок точково дає стільки ж зливо-побутової каналізації, як село.

За словами Олександри Сладкової, Зубра має логічні забруднення – побутова каналізація, яка зменшується, сміття, автомийки та паливно-мастильні матеріали з сихівських доріг, які є сезонними.

“Якщо ми прийдемо в межі граничної норми концентрації речовин в річці стабільно, то Зубра сама буде повністю з ними справлятись. Природа все придумала, але не треба перевантажувати її своїми відходами,” – підсумувала Олександра Сладкова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виконком не погодив чергу будівництва на сихівських ставках.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ