Виконком не погодив чергу будівництва на сихівських ставках

Опубліковано:

Виконавчий комітет не погодив будівництво ще однієї багатоповерхівки на вул. Зеленій, 273. Йдеться про завершення ЖК «Старий Сихів». Видачу містобудівних умов та обмежень забудовник ПП «Спорт-рекреація» раніше вимагало через суд.

Житловий комплекс «Старий Сихів» має вже збудовані п’ять десятиповерхових будівель. А незатверджений проєкт МУО передбачає добудову останнього, шостого будинку висотою до 36 метрів.

Нагадаємо, як ми писали раніше, сихівчан позбавили  ще двох водойм, на місці яких розмістилися новобудови. Мова  йде про добудову житлового комплексу на вул. Зеленій, 273, де ПП «Спорт-Рекреація» повинно було облаштувати два озера, натомість збудувало житловий комплекс «Старий Сихів». Зараз тут збудовано п’ять 10-поверхівок.

Через конфлікт із міською радою забудовник не може отримати нові містобудівні умови (МУО) та обмеження, щоб добудувати останній шостий будинок. Згідно з незатвердженим проєктом МУО, будівля матиме дві секції висотою до 36 метрів. Цей комплекс розташований поблизу автостанції №5, недалеко від виїзду зі Львова в напрямку міста Бібрки.

 Уся ця історія розпочалася ще в 2014 році, коли підприємство «Спорт-Рекреація» отримало в оренду на 5 років дві земельні ділянки на вул. Зеленій, 273. Тоді забудовник декларував, що облаштує тут два озера та побудує тимчасовий заклад харчування. Однак, вже протягом наступних двох років, він погодив будівництво п’яти багатоповерхівок на цих ділянках в управлінні архітектури міської ради.

 У 2016 році Львівська міська рада через суд намагалася повернути ці ділянки, однак їй це не вдалося. А під час будівництва одного з будинків в 2017 році забудовник осушив дві водойми, які раніше хотів доглядати. На сьогодні ці ставки втрачені.

Через цю ситуацію в жовтні 2020 року виконком Львівської міської ради не погодив підприємству «Спорт-Рекреація» містобудівних умов та обмежень на шосту багатоповерхівку. Після цього забудовник подав до суду й у квітні цього року Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав виконком видати підприємству МУО. На це рішення Львівська міська рада подала апеляцію. Однак днями, 10 серпня цього року восьмий апеляційний адміністративний суд підтримав рішення попередньої інстанції і зобов’язав мерію таки видати містобудівні умови ПП «Спорт-Рекреація».

 Директорка юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич:

«Ми змушені виконати вимогу восьмого апеляційного адміністративного суду і надати містобудівні умови та обмеження ПП «Спорт – Рекреація». Далі це питання незабаром буде винесено на  засідання виконавчого комітету ЛМР, всі члени цього органу ознайомленні з цією проблемою і відповідно прийматимуть рішення. Які саме? Дочекаймось засідання. Зі свого боку, юридичний департамент ЛМР, вперше, бо у нас ще не було такого прецеденту, готуватиме касаційну скаргу до суду касаційної інстанції. Адже лише Верховний суд України може переглянути судові рішення місцевих та апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку як суд касаційної інстанції. Я впевнена, що у цій справі рано ставити крапку, ставимо кому і рухаємося далі».

Про забудовника

Львівське підприємство «Спорт-Рекреація» зареєстроване 2004 року. Його власниками є непублічні Василь Грималяк, Тетяна Борис та Тарас Герега. Останньому також належить ПП «Консультативна компанія «Тріада», яка спеціалізується на оренді майна.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ