“Не шукайте Геловіну, краще дочекайтеся Різдвяних свят”, – отець Володимир Дмитрів

Опубліковано:

Відзначати День усіх святих 1-го листопада – не є нашою традицією, хоча цього дня можна єднатися у спільній молитві з римо-католиками. А святкувати Геловін – взагалі не варто, бо це язичницьке свято, символами якого можна притягнути до себе темні сили, пояснює священник з Церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці, що на Сихові, Володимир Дмитрів.

“Якщо взяти Геловін, то це – язичницьке свято. Всі народи свого часу були язичниками, вірили в багатьох богів і в темні сили. Тому Церква негативно ставиться до Геловіну, бо тоді Боже відсувається на бік, натомість йде спілкування з темними силами – викликання духів, відьом”, – говорить священник Володимир Дмитрів.

Найгучніше Геловін святкують у США, Канаді та Ірландії, в Україні він поширився у роки незалежності, коли українці почали подорожувати світом і «нахапалися» цих чужих традицій, говорить отець. Саме святкування зародилося в епоху Середньовіччя – коли, власне, почав поширюватися культ пам’яті всіх святих. Але є відомості навіть про VIII століття, що вже тоді поклонялися темним силам. Тобто, корені цього псевдосвята сягають античності, а масовими та помпезними вони стали в Середньовіччі.

За словами священнослужителя, образи, які людина на себе приміряє у так званий день Геловіну, поєднують людину зі злом. “Коли людина святкує Геловін, вона може на себе притягнути темні сили і через це є небезпека, що зло може опанувати людину. Звісно, мова йде не про вечірку тощо, а коли суть практично залишається поклонінню темним силам”, – пояснює отець.

Сьогодні святкування Геловіну є частково ігровим, а частково, на жаль, пов’язане з пʼянством, коли люди не розуміють, чи є свято корисним, а мають намір лиш би посвяткувати. Водночас, на думку священника, воно уже починає стихати в Україні, адже дуже багато людей є освіченими, віруючими, тому широких обертів воно не набирає. 

Дітям слід пояснювати, що у нас є свої традиції гостювання і цукерок. 

“Найперше дітям треба пояснювати, що це не свято, що Геловін пов’язаний зі злом і дияволом. Діти сприймають все зазвичай на довіру. Тому якщо про це будуть говорити батьки, вчителі, то діти будуть мати правильне розуміння. Якщо будемо про це мовчати, то вони сприймуть, що святкувати можна. Ми маємо багато своїх традицій, зокрема, Різдвяні свята і свято Святого Миколая, традиції коляди і гостювання, тому варто сказати дітям: “Дочекайтеся Різдвяних свят і тоді будете мати і приємність, і користь”, – коментує священник Володимир Дмитрів. 

Щодо комерціалізації Геловіну, різноманітних афіш та реклами гарбузів, павуків, кажанів тощо, то священник каже, що кожен має пильнувати своє місце, щоб там не з’являлася така реклама. “Звичайно, не всюди ми можемо ці афіші знищити чи здерти, але якщо ми будемо локально дотримуватися певних рамок, пильнувати кожен своє місце, тоді це не буде поширюватися. Якби я був, до прикладу, директором школи і в мене би хотіли повісити оголошення про Геловін, я би сказав “ні”, тому що я людина – віруюча, і я цього не дозволю. Можна реагувати хіба в такий спосіб”, – каже він.

На питання, як правильно відзначити День померлих, священник пояснює, що насправді традиція поминання померлих першого листопада – не є нашою традицією, цього дня можемо єднатися у молитві з Західною – Римо-католицькою церквою.

“Ми є Східною католицькою церквою, а це традиція Західної – Римо-католицької церкви. Але оскільки ми є в Євхаристійній єдності, то 1-го листопада долучаємося до спільної молитви за померлими. Зрештою, молитва за померлими має бути впродовж усього року. Якщо вона буде ще один день у році літургійною, то дасть більше користі, ніж якщо ми будемо робити свічки з гарбуза і якісь чудовиська. Запалення свічки – це лише один з елементів молитви. Цього дня слід бути на Службі Божій, бо Свята Літургія є найбільшим подарунком для померлих і найбільшою нашою молитвою”, – підсумував отець Володимир Дмитрів.

Матеріал підготували учні гуртка журналісти Центру дитячої та юнацької творчості МЖК-1 (Влад Ліпкевич, Оля Словік, Діана Вовк, Дарина Мусієвська, Святослав Гарась, керівниця гуртка журналістики – Христина Гоголь).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Сихівському районі ростуть цінні великовічні насадження: перелік комісії

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ