Не нудна наука: У Львові пройшов Науковий фестиваль

Опубліковано:

У суботу, 13 травня,на локації Duck’s Lake (вул. Стрийська, 200а) відбувся науковий фестиваль. Проведення масштабного заходу ініціював молодіжний центр Lviv Open Lab, що знаходиться на проспекті Червоної Калини, 58.

Діти та дорослі мали нагоду відвідати майстер-класи, лекції, різноманітні наукові шоу та взяти участь в експериментах на фестивалі OL. Цьогоріч науковий фестиваль OL відбувається вже вчетверте. Лозунг цього фестивалю – #наука_перемагає.

«Кожного року ми обираємо концепцію, яка відповідає вимогам часу. Через війну та багато інших чинників зараз в Україні доволі складні часи, тому цього року концепція фестивалю – #наука_перемагає. Кожен з нас є своєрідним дослідником і дуже часто навіть про це не здогадується. Але в кожного є свої унікальні ідеї, потяг до пізнання чи дослідження і це дає можливості всім нам змінювати цей світ. Переконані, що одна людина здатна трансформувати суспільство», – розповідає Анастасія Мартинюк, керівниця молодіжного простору Lviv Open Lab та головна координаторка фестивалю OL.

Побути детективом, який шукає відбитки пальців злочинців за допомогою спеціальних речовин. провести хімічні досліди та експерименти з сухим льодом, подивитися, як працює 3D-принтер, збудувати робота чи пообійматися із живою змією – кожна локація приваблювала гостей цікавими заняттями та завданнями. 

Окрім, як відчути себе науковцем, хіміком чи біологом, а може трохи фізиком, можна було спробувати себе у ролі будівельника – замішувати бетон, також подивитись як працюють дрони та відбувається аерозйомка.

Також можна було навчитись надавати медичну допомогу, спробувати себе й у ролі рятувальника, дізнатися, як виглядають вибухонебезпечні предмети та навіть посидіти у велетенській пожежній машині. Або ж залишити вже свої відбитки пальців на спеціальному папері.Дізнатися, як виглядають вибухонебезпечні предмети та навіть посидіти у велетенській пожежній машині. Або ж залишити вже свої відбитки пальців на спеціальному папері.

Науковий фестиваль OL тривав впродовж усього дня. Його місія – вивести науку з лабораторій і кабінетів на широкий загал та дати поштовх розвитку науковій думці, доступній і зрозумілій кожній людині. Локація фестивалю навколо озера Duck’s Lake була поділена на три блоки: 

1) лекційний блок «Думай», де загалом виступили 17 спікерів серед яких дослідники, бізнесмени та державні діячі мали публічні виступи та панельні дискусії щодо взаємодії освіти, науки та бізнесу; 

2) в межах блоку «Вражай» на сцені фестивалю відбулось 9 наукових шоу, де ведучі вражали експериментами і дослідами з хімії, фізики, біотехнологій, робототехніки, VR-технологій, представляли діяльність Національного реабілітаційного центру “Unbroken” та провели пряме включення зі станції “Академік Вернадський”;

3) блок «Створюй» відбувався в наметах фестивалю, де розмістились 46 команд-учасників, які проводили практичні майстер-класи для усіх охочих. Серед команд  були Музей міста, Мережа освітніх закладів «Еколенд», Клуб молодого винахідника, Творча майстерня «Сверлик», ЦПРПП, Explogen, IT Step Academy, Центр готовності цивільних, факультети та університети  різних міст, які приїхали до Львова, щоб представити свою організацію на Науковому фестивалі OL. 

Завершальним виступом було онлайн-включення генерального директора компанії Baykar — Халюка Байрактара з лекцією про використання технологій для самозабезпечення, а також виступ діджея Johnny Blaze на сцені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Рік за день”: львівські діти запрошують в Центр Довженка на фестиваль”

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ