“Наповни портфель школяра” – акція допомоги багатодітним сім’ям

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Пандемія COVID-19 змінила життя кожного, наше суспільство зіштовхнулось з рядом нових нетипових проблем, зокрема організація навчального процесу під час карантину, як у школах, так і у сім’ях стала дуже складною. Сьогодні ми хочемо розповісти про благодійну акцію “Наповнимо портфель школяра”, як до неї долучитись і чому це важливо на прикладі багатодітної сихівської сім’ї. 

Цьогоріч до початку нового навчального року акцію “Наповнимо портфель школяра” проводить спілка багатодітних сімей Львівської області “Щаслива родина” за підтримки  небайдужих львів’ян та активістів, зокрема і ГО “Сихів.Медіа”. 

З вересня до шкіл Львівщини підуть сотні дітей з багатодітних родин: лише в цій організації у 1 клас підуть 87 діток, у молодшу школу — 222, у середню піде 251 дитина, а у старшу — 170.

 

 

“Ми об’єднали свої зусилля, щоби допомогти таким родинам і ми просимо добрих небайдужих людей приєднатись до нас,” – розповіла голова спілки багатодітних сімей “Щаслива родина” Ольга Ярмолюк.

Долучитись до збору можна в кілька способів: якщо у вас є канцтовари чи шкільні портфелі у хорошому стані, ви можете передати їх волонтерам акції. Можливо, є сім’ї, які можуть купити на декілька зошитів і ручок більше та подарувати їх діткам з багатодітних родин. Також допомогти акції можна фінансово або передавши діткам комп’ютерну техніку для дистанційного навчання.

“В багатодітних сім’ях зазвичай працює лише батько, в справді великих родинах, а зараз дуже часто трапляється так, що і батько немає роботи й немає можливості гідно забезпечити дітей. Метою нашої акції є допомогти батькам зібрати діток до школи, закупити все необхідне, щоб наповнити їхні шкільні портфелі”, — додала Ольга Ярмолюк.

Кореспондентка Сихів.Медіа порозмовляла з однією з сихівських багатодітних родин, аби дізнатись як на їхнє сьогодення вплинув карантин, яке місце в соціальному житті сім’ї займає спілка багатодітних і чому важливо бути її частиною.

Ми зустрілись з пані Галиною та її дітьми на єдиному інклюзивному майданчику нашого району, щоб порозмовляти, зробити кілька фото і з користю провести час. У розмові багатодітна мама розповіла, що в її сім’ї троє діток: дівчинка, 12-ти років та хлопці-двійнята, яким по 9-ть. У синів вроджені проблеми зору, їм уже проводили операції на косоокість, але в одного з хлопців трапився рецидив, потрібно повторно оперувати. Питання дистанційного навчання в сім’ї виявилось одним з найскладніших з приходом обмежень.

 

 

Процес навчанням вдома був складним. Донька Галини закінчила 6 клас, вона уже самостійна, з нею простіше. Зі слів матері найважче було з хлопцями, вони ходили у 2 клас, сини Галини енергійні та розумні, але дуже непосидючі. Часом важко було організувати навчальний процес, але всі старались, щоб нічого не пропустити. Вчителька часто та багато завдань надсилала на viber і мама з дітьми їх виконували.

“Під час карантинну нам прийшла суттєва допомога в вигляді комп’ютерного обладнання, яке нам там декільком іншим діткам подарувала фірма “Epam System” спеціально для дистанційного навчання. Дистанційне навчання з телефону було практично неможливим, тому ми дуже вдячні спілці та благодійникам за допомогу!” — розповіла пані Галина.

Багатодітна мама також розповіла, що складаючи список необхідних канцтоварів та усього іншого, що потрібно дітям, перш за все звертає увагу на ортопедичні портфелі. У випадку, якщо портфель з попереднього року ще у хорошому стані, сума витрат значно скорочується. Проте, також не можна забувати про шкільну та спортивну форму і перезувне взуття, адже діти постійно ростуть “як на дріжджах”.

 

 

“Я купую канцтовари не на весь рік, а потрошки. Мені важко купити усе одразу та і це не є так критично, в середньому купую за раз на два місяці. Я знаю кілька магазині де дешевше на Сихові, на ярмарки не ходжу, але це кожному своє, мені підходить цей варіант. Окрім магазинів також варто звернути увагу на гуртівні, їх у Львові дуже багато.”

Проте, ціни на канцтовари щороку ростуть і сім’ям, де багато дітей шкільного віку дуже складно забезпечувати їх усім необхідним.

Щорічно питання підготовки до школи в Україні турбує мільйони, усі розуміють, що це нелегка і недешева справа. Акцією “Наповнимо портфель школяра” ми хочемо показати, що інколи є сім’ї, яким буває складно і, щоб допомогти, не потрібно бути мільйонером, потрібно лише хотіти допомогти!

Каріна Роханська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нове місце для побачень на Сихові

 

Сихів Медіа