На яких локаціях зменшать викошування трави?

Опубліковано:

Цього року у Львові, за європейським зразком, взяли курс на зменшення покосів трави на міських газонах. Наприкінці весни у місті визначили локації, де траву або не косили, або зменшили кратність скошування. В управлінні екології та природних ресурсів міста розповідають, що ефект вже помітний: місто стало зеленішим, а на вулицях менше пилу. Натомість є й такі локації, де регулярне скошування необхідне.

Локації Сихівського району, де не будуть викошувати траву:

  • перехрестя вул. Стрийська – Рубчака;
  • сквер “Золото Полуботка”;
  • вул. Кавалерідзе;
  • вул. Полуботка, 29.

Окрім того, траву до серпня не скошували у парку “Залізна вода” Відтак в кінці року, проаналізувавши стан, будуть визначати чи наступного року кількість таких ділянок збільшити.

“Цього року нам вдалося зменшити покоси газонів у парках та районах Львова. Що важливо, всі покоси узгоджують із садівниками. Вони присутні на організаційних нарадах у районних адміністраціях і знають, де і коли планують косити. Відтак садівники обстежують ці ділянки й дають свої рекомендації. Ми проговорили з районами, щоб косіння не проводили за спекотної погоди, і збільшили висоту покосу”, – розповідають в управлінні екології та природних ресурсів Львівської міськради.

Аргументами чому не варто косити траву є те, що газони затримують пил, а також це повага до біорізноманіття і баланс екосистеми, кажуть фахівці. Хоча, як наголошують в управлінні екології, не на всіх локаціях варто залишати високу траву. Є такі ділянки, де косіння трави є обов’язковим. Це стосується, зокрема, партерних газонів.

Також мешканцям пропонують давати свої пропозиції щодо доцільності покосів біля їхніх домівок.

“До прикладу, якщо біля будинку є галявина, на якій діти граються і мешканцям не підходить, що трава не скошена, то вони можуть звернутися на “Гарячу лінію” з цього приводу. Тоді садівник прийде, подивиться і визначить, чи варто косити і як це правильно організувати. Тому заохочуємо мешканців долучатися до цього процесу, щоб разом робити наше місто комфортним і зеленим”, – пояснюють в управлінні екології та природних ресурсів ЛМР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Всі об’єкти міста в одному місці: унікальна мапа спортивної інфраструктури

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ