На Сихові планують звести новий корпус на території дитсадка “Пізнайко”: відбулася друга зустріч представників ЛМР та батьківської громади

Опубліковано:

Благодійник зі Швейцарії, який минулоріч відвідав Львів та сихівське модульне містечко “Маріяполіс”, захотів допомогти дітям, які через брак місць не відвідують дитсадки. У понеділок, 27 травня, представники ЛМР вже вдруге зустрілися із батьківською громадою, щоб обговорити будівництво майбутнього простору.

Новий двоповерховий корпус на 40 дітей планують збудувати на місці зеленої зони, де сьогодні гуляють діти. Управління освіти ЛМР рекомендувало дитячий садочок на вул. Кос-Анатольського, 8, тут треба додати чому рекомендували (переповнений + найближчий до модульного містечка) Розширити саме цей садочок, вирішили через те, що “Пізнайко” є одним з найбільш переповнених у Сихівському районі.

“Тут є черга з близько 100 дітей, які мали б тут навчатись, але не можуть цього робити через недостатню кількість місць. Також він є територіально близько біля модульного містечка, але внутрішньо переміщені діти не можуть сюди ходити через брак місць. Ще важливим аргументом на користь цього навчального закладу є те, що тут є технічна можливість це зробити – є ділянка, відсутні мережі і можливість приєднати його до діючого садка.”

Андрій Закалюк, начальник управління освіти Львівської міської ради

За проєктом, тут мають звести невеликий корпус, площею близько 260 кв. м, де можна розмістити, 4 садочкові групи по 10 дітей.

“Ми плануємо добудову окремого корпусу до існуючого дитячого садка “Пізнайко”, який буде з’єднаний з навчальним закладом закритим містком. Розширення садочка повністю відповідає всім тенденціям, приклади яких є в Німеччині чи Литві, де також такого радянського типу садки вдосконалювали новими корпусами.

Ця добудова зможе зробити садочок інклюзивним і доступним. Всередині корпусу буде ліфт, тож на другий поверх приміщення можна буде легко потрапити всім охочим, а оскільки корпус буде з’єднаний наземним містком з основним приміщенням садка, то він буде доступним для людей, наприклад, що користуються кріслами колісними.”

Антон Коломєйцев, директор департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради

Профінансувати добудову садочка хочуть швейцарські благодійники. Проєкт об’єкту безкоштовно погодилась розробити архітектурна компанія AVR Development.

На минулій зустрічі, яка відбулась 20 травня, батьківська громада скаржилася, що раніше рішення про розбудову “Пізнайко” з місцевими не обговорювали. Також батьки висловили занепокоєння, щодо розбудови саме цього садка, аргументувавши це тим, що зі збільшенням простору для навчання, в садочку не збільшиться укриття, якого і так бракує для того, аби помістити усіх дітей. Це проблема багатьох садків Сихівського району наразі, вирішення якої напрацьовується постійно.

В управлінні освіти запевняють, що безпека дітей буде врахована першочергово. Після першої зустрічі, управління освіти вирішили розширити укриття садка, незалежно від того чи будуть добудовувати новий корпус.

“Ми розуміємо, що безпека дітей на першому місці, тому найперше, що ми зробимо – це розширимо діюче укриття дитячого садочку. Будь-які будівельні роботи будуть проводитись таким чином, щоб не нести загрози для дітей, які тут навчаються.”

начальник управління освіти

За підсумками цієї зустрічі, яка теж не буде останньою, сторони домовилися створити робочу групу з представників батьківського колективу та різних структурних підрозділів мерії Львова, щоб вирішити всі суперечливі питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Сихові хочуть збудувати новий корпус на території дитячого садочка “Пізнайко”: що про це думає громада

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ