На Сихові кілька б’юті-закладів використовують російські шпигунські програми

Опубліковано:

У Сихівському районі заклади б’юті-індустрії, які працюють з клієнтами використовують пов’язане з росіянами програмне забезпечення Altegio. До повномасштабного вторгнення популярним сервісом серед барбершопів, салонів краси та клінік була російська програма Yclients, інформує NGL.Media.

У 2022 році на ринку з’явилася зареєстрована в Угорщині українська компанія Altegio, яка заперечує будь-який зв’язок з окупантами. Незалежний антикорупційний центр NGL.media знайшов в документації Altegio пряму згадку російського сервісу – функції з запитами на Yclients. За інформацією розслідувачів, засновник російського сервісу Yclients Юрій Петров контролює Altegio.

«У 2020 році компанія Yclients стала резидентом “Сколково” – інноваційного центру, заснованого у 2010 році російським урядом. Компанії з таким статусом користуються податковими пільгами й змушені співпрацювати з російськими спецслужбами. Частина компаній зі “Сколково”, що спеціалізуються у галузі інформаційних технологій уже включені у санкційні списки США», – пишуть розслідувачі.

Перелік закладів у Сихівському районі:

  • барбершопи Eney, King’s, Black Barber, Proof, Barberis;
  • реабілітаційний центр Zarpa;
  • дитяча перукарня MiniBro;
  • медична клініка LeoDerm;
  • салон краси Crystal.

Експерт з цифрової безпеки Павло Бєлоусов розповів, що російські спецслужби за потреби можуть отримати доступ до клієнтських баз. Крім цього, є загроза, що росіяни можуть просто зламати сервіс бізнесу. Експерт вважає, що найбільшу небезпеку використання Yclients чи Altegio несе для військових.

«Умовний військовий записався на стрижку. Є дата, час, місце, де він буде – тобто потенційні диверсії. Є крадені бази даних прізвищ чи телефонних номерів, і можна з’ясувати хто військовий, хто з СБУ. Це все ж є, відомо, можемо це порівняти й бачити, якщо цей номер фігурує десь в таких сервісах, десь хтось щось замовив, десь кудись записався, то, відповідно, спецслужби знають вже більше деталей, хто де буває і з цим теж щось можна робити», – пояснив експерт.

Зазначимо, що загалом розслідувачі знайшли в Україні приблизно 500 закладів б’юті-індустрії, які використовують російське програмне забезпечення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ліга D: директори шкіл Сихівського району стали чемпіонами з волейболу

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ