Фото: Інформаційне агенство 41
1 листопада цього року у Львівській області розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах. На Львівщині заборона триватиме близько 5 місяців, до початку нересту 2021 року. Про це повідомили на сайті ЛОДА.
Щорічно ця заборона вводиться з метою збереження водних біоресурсів. Перелік місць та водойм, де не можна ловити рибу, визначають територіальні підрозділи Держрибагентства.
Відділ охорони водних біоресурсів “Рибоохоронний патруль” забезпечуватиме охорону місць зимування водних біоресурсів. Також працівники патруля створять пункти спостереження за зимівлею риби з державних та громадських інспекторів, членів мисливсько-рибальських товариств та рибаків.
З настанням холодів у риб різко знижується активність: майже припиняється споживання їжі, мінімізується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. Взимку риби дуже вразливі, тому вони збираються в зграї та перечікують холод у зимувальних ямах.
Хоч вилов риби у зимувальних ямах заборонений, проте любительський лов дозволено зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше #10, наживною і живцевою снастями. На водоймах громадського користування кількість гачків не може бути більше 5 на рибалку, а на платних водоймах — не більше десяти на одну особу.
За порушення вищеперелічених правил передбачено штраф до 680 гривень. Окрім штрафу за незаконний вилов нараховуються також збитки за кожну виловлену рибину:
- судака – 510 грн;
- сома — 425 грн;
- щуки — 340 грн;
- сазана (коропа) — 306 грн;
- білого амура — 255 грн;
- товстолоба — 255 грн;
- білизни (жереха) — 255 грн;
- рибця звичайного — 255 грн;
- ляща — 170 грн;
- лина — 119 грн;
- плітки — 85 грн;
- краснопірки — 68 грн;
- підуста — 34 грн;
- плоскирки — 34 грн;
- карася сріблястого – 17 грн;
- окуня – 17 грн тощо.