На горі Параска збудують прихисток для мандрівників в пам’ять про загиблого сихівчанина

Опубліковано:
Прихисток

Пластуни збирають кошти на будівництво гірського прихистку на горі Параска, що в національному парку “Сколівські Бескиди” на Львівщині. Ця оселя для мандрівників, яку пластуни, туристи та географи присвячують загиблому на війні сихівчанину Тарасу Гаврилишину. Для реалізації задуму необхідно зібрати 920 тисяч гривень, доєднатись до збору коштів на прихисток, телескоп та знаки ознакування, можна за посиланням.

Хатина на горі Параска стане першою в рамках концепції “Парк темного неба”, де планують проводити періодичні астро-кемпи та пленери, а також розвивати астрономію у місцевих школах. Зібрана сума дозволить купити матеріали та збудувати прихисток, придбати 1 мобільний телескоп Sky-Watcher (Synta) SK Dobson, а також виготовити інформаційні таблиці і ознакування та інше.

Сихівчанин Тарас Гаврилишин загинув пі час звільнення українських земель на південному напрямку. Понад 25 років сихівчанин пластував, належав до юнацького куреня ч. 15. ім. Павла Полуботка у Львові, а згодом – до 25 куреня УСП “Чорноморці” ім. Святого Миколая. До мобілізації займався прокладанням гірських маршрутів, був туристичним гідом по Карпатах. Останні кілька років професійно займався будівництвом сучасних човнів різних типів. Також за багаторічне поширення ідеології українського мореплавства нагороджений медаллю 100-річчя прапора Військових морських сил Збройних сил України.

Найбільшою мрією і останнім проханням, яке він озвучував побратимам, пластуна було спорудження колиби біля гори Параска, щоб ще більше охочих могли насолоджуватись красою гір та зоряного неба.

Ініціатори проєкту зазначать, що збудованим прихисток стане невелика будівля, із вільним безоплатним доступом, поруч із туристичним маршрутом, і також стане захистом від вітру та дощу. Об’єм споруди ділиться на три частини:

  • 1- тераса перед входом, із чарівним краєвидом на Боржаву, Тростян; 
  • 2 – приміщення для туристів, з триярусними лежаками, розрахованими на 8 осіб;
  • 3 – службове приміщення лісників, з триярусними лежаками, розрахованими на 3 особи, і окремим входом.

Пожертвувати на створення прихистку можна за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На сихівські озера чекають зміни: депутати виділили 1 150 000 гривень на покращення.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ