На Франка облаштують новий сквер

Опубліковано:

В Сихівському районі офіційно з’явиться ще один сквер, його облаштують на вул. Карманського, 6 А, та Франка, 157 Б, що позаду львівського РАЦСу. Мешканці мікрорайону Новий Львів кілька років звертались до міста з запитом облаштувати сквер на цій території, аби убезпечити її від імовірних забудов на час завершальних паперових робіт.

Місто нещодавно оформило кадастровий номер та проєкт землеустрою ділянку площею 0,41 га, позаду палацу урочистих подій. На черзі – сесія ЛМР, а опісля передання скверу на баланс Сихівської РДА. До слова, в 2020 році цю ділянку місто включило до переліку скверів Сихівського району.

Спроби облаштувати сквер на цій ділянці землі тривали з 2010 року, за останні роки кілька різних організацій почергово намагались отримати дозвіл на використання комунальної землі в комерційних цілях під виглядом комерційної діяльності.

“Всі вони мали спільних бенефіціарів, зареєстрованих за однією юридичною адресою. А один зі створених ними благодійних фондів – фігурував у кримінальній справі. Отож, спочатку на ділянку, що на вулиці Франка, зазіхав благодійний фонд «Нова Галичина». Нібито для будівництва медичного центру та реабілітації. У далекому 2011 році за це навіть проголосувала більшість депутатів. Проте міський голова заветував цю ухвалу. Адже ця ділянка була вільною від забудови, тож, згідно із Земельним кодексом, її треба продати через земельний аукціон.

Невдовзі документи на цю ж саму ділянку намагалася отримати вже інша організація – ГО “За рівні права та можливості”, яка позиціонувала себе організацією, що допомагає особам з інвалідністю. Втім, надати відповідний пакет документів, який би підтверджував такі заяви, ГО не спромоглася. Тож оскільки ця ГО не мала права на безкоштовне отримання вільної від забудови землі для заявлених нею потреб, ЛМР відмовила і цим благодійникам в оформленні документів на землю. А далі розпочався судовий квест. ГО “За рівні права та можливості” чотири рази зверталася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом проти ЛМР. Марно.

Тож вирішили привласнити ділянку на вул. Франка в інший спосіб. Для цього ГО звертається до ЛМР надати їй дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо сусідньої до вулиці Франка адреси. Тепер вже йдеться про вулицю П. Карманського, 4а, 6 та 6а. Нібито для облаштування та обслуговування майданчика дозвілля та спорту для людей з особливими можливостями. Проте і тут місто їм відмовило на законних підставах, керуючись нормами земельного законодавства,” – розповіли в Львівській міській раді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парк Архангела Михаїла на Стрийській реконструюють. Візуалізація.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ