На Бондарівці проходить виставка картин співавтора малого Державного герба України

Опубліковано:
Фото: Home of Arts Lviv

З 3 по 21 грудня у Львівському домі мистецтв на Боднарівці проходить персональна виставка Івана Турецького, автора малого Державного Герба України та сучасного герба Львова. Журналістка “Сихів Медіа” поспілкувалась з засновниками галереї про виставку та благодійний аукціон. 

Львівський дім мистецтв – місце поціновувачів естетики та творчості, який розташований в мікрорайоні Боднарівка на вул. Стрийська, 202Б.

Іван Турецький – це український художник, член Національної спілки художників України, співзасновник Українського геральдичного товариства.  Окрім живопису та графіки творчо працює в різноманітних жанрах прикладного мистецтва. 

Зі слів галеристів, ця виставка планувалася рік. Найважче було зібрати роботи, адже через високий попит, картин для повноцінної виставки  було недостатньо. Саме тому деякі роботи створювалися спеціально для виставки в Львівському Домі Мистецтв. 

“Син Івана Турецького Лук’ян воює з 2014 року. Як тільки почалася війна, він одразу пішов в армію добровольцем. Згодом отримав поранення і був демобілізованим. Проте у 2022 році він знову вступив у лави ЗСУ. Бригаді, в якій він воює, завжди потрібні кошти на закупівлю обладнання. Він служить в силах спеціальних операцій. І власне одну роботу Іван виділив на тихий аукціон,”

Ярема Шпарик, співзасновник Home of Arts Lviv

“Тихий аукціон” — альтернативна модель проведення відкритих торгів. Особливістю аукціону є те, що він проходить без ліцитатора і триває кілька днів, протягом яких всі охочі можуть робити ставки на обрані лоти. Аукціон проходить як в реальному, так і у віртуальному просторі.

Картина “Дотик пристрасті” –  композиція, яка виставлена на аукціон, з першої миті захоплює своєю глибокою емоційною насиченістю. Поєднання холодної і теплої барви у контрастній взаємодії створює враження полум’яного танцю. Кожен мазок пензля складається у своєрідну мову, що викликає бурхливе переживання. Однак завдяки відсутності явних візуальних образів, для нас залишається простір для індивідуального тлумачення, що дає змогу відкривати різні ідейні грані творчості майстра.

Аукціон проводять на сайті галереї. Станом на 11 грудня вартість картини складає 2 тисячі доларів, підвищувати ставку можна на 100 доларів та більше. Він триватиме до кінця виставки: до 23 грудня. 

В галереї представлено 24 роботи художника. Однією з особливостей картин є їх підпис. На вимогу сінгапурської галереї, з якою раніше співпрацював Іван Турецький, кожна картина підписана кирилицею і латиною, зокрема на зворотній стороні можна побачити відбиток пальця художника. Це все зроблено для того, щоб не було проблем з копіюванням картин. 

Виставка триватиме двадцять днів: з 3 до 23 грудня за адресою вул. Стрийська, 202 Б. Вхід на виставку, як в галерею загалом, безкоштовний.

“Думаю, після перемоги ми будемо підбивати загальні суми скільки українці  задонатили через мистецтво, і, думаю, то будуть якісь колосальні суми. Можливо в Україні з’явиться новий тренд на основі творів, які були куплені під час війни,”

Василь Турецький, співзасновник Home of Arts Lviv.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихів у 10 фактах

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ