Сихів у 10 фактах

Опубліковано:

Сихів справедливо вважається одним з найбільших житлових масивів Львова, адже аби його обійти, знадобиться добрих півдня. У Сихова є своя цікава історія, тож ми вибрали 10 фактів про наш улюблений район!

1.Перша згадка про Сихів датується 1409 роком, коли він існував, як передміське село. Ще 1525 року Сихів отримав суд за магдебурзьким правом, втім офіційно Сихів стає містом, точніше, його частиною, тільки за нацистської окупації у 1942 році. Тоді межі Львова значно розширили. В перші роки радянської влади Сихів знову став селом, та в 1952 році його вкотре приєднали до Львова.

2.Однією з найпопулярніших версій появи назви Сихова є походження від вислову «Я си ховаю». Територія району – це віддалене місце: від залізничної станції “Сихів” до Галицького базару – рівно 7 кілометрів.

3.У 17 столітті землі Сихова активно скуповували тогочасні впливові люди, зазвичай члени магістрату, консули, бізнесмени, так звані райці, які у 1673 році вирішили розділити район між собою на 12 частин, де би кожен із них господарював і вів справи.

4.Станція “Сихів” з’явилася 1865 року, коли було прокладено залізничну лінію Львів — Чернівці.

5.У 1970 році було прокладено тролейбусну лінію до станції Сихів по вулиці Зеленій, яка охоплювала колишнє село Сихів, а на мікрорайон їздив лише автобус.

6.Сихів як район Львова починався з приєднання сіл Козельники та Зубра. Початком міської забудови Сихова високоповерхівками, вважають 1972 рік, коли сюди приїхала “Третя Майстерня Міста” з головним архітектором проєкту Євгенією Мінковою, щоб виміряти територію. Сама ж забудова почалася аж через 7 років. Перші три будинки здали у експлуатацію 1981 році.

7.Перший будинок на Сихові збудували у 1981 році на вулиці Ізоляторній (тепер Сихівська № 2 і 4), до літа того ж року здали ще два великі будинки (сьогодні це — Сихівська № 10, 24, 26, 28 та 30), загальна кількість жителів була трохи більше тисячі осіб.

8.У 1986 році збудовано кінотеатр ім. О.Довженка, тепер – Центр О.Довженка.

9.У 1994 році в кінці проспекту Червоної Калини було відкрито торговельно-побутовий центр “Зубра”, що був визнаний найкраще спроектованим і побудованим в Україні.

10.Сихів дав назву найбільшому району Львова! Офіційна дата створення Сихівського району — 10 лютого 2000 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де на Сихові цього року можна буде купити ялинку

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ