“Ми хотіли в особливий спосіб вшанувати їхню пам’ять”, – директорка школи №93 про алею пам’яті присвячену випускникам

Опубліковано:

Сьогодні, коли українці щоденно втрачають найкращих, одна з основних наших місій — вшановувати та пам’ятати наших захисників, які віддали своє життя за суверенність та незалежність нашої держави. Олеся Мандзюк, директорка сихівської школи №93, розповіла нам про алею, створену в пам’ять про випускників школи, які загинули внаслідок російсько-української війни.

Навпроти школи №93, що на вулиці Кос-Анатольського, 10, в травні минулого року з’явилася простір, створений в пам’ять про випускників навчального закладу, які загинули у боротьбі за мир у нашій країні.

“Ідея виникла, на жаль, через втрати серед наших випускників. Ми хотіли в особливий спосіб вшанувати їхню пам’ять. Це була спільна ініціатива громади, нашого учнівського самоврядування та вчителів. Ми вирішили це зробити пам’ятними табличками над деревами, які постійно нагадуватимуть нам про їхній подвиг.”

Кожному випускнику присвячене дерево – слива роду “Pissardii” як живий меморіал, що символізує вшанування і тривалу пам’ять. 

“Декоративна слива з червоним листям, яка цвіте рожевими квітами, схожими на сакуру. Минулого року ми посадили п’ять дерев, а цього року, на жаль, ще чотири.”

Випускники школи №93, яким присвячена алея:

  • Юрій Руф – український поет, видавець, сценарист, засновник концептуального літературного проєкту “Дух Нації” та співзасновник торгова марка концептуального одягу “Ґwear”. Загинув від ворожого мінометного обстрілу 1 квітня 2022 року у віці 41 року.
  • Роман Потішка – боєць “Азову”, який зустрів початок повномасштабного вторгнення росії у Маріуполі разом зі своїм підрозділом. Герой загинув 7 квітня 2022 року у віці 26 років.
  • Іван Дацко – засновник Муніципальної варти у Дрогобичі, боєць батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького загинув 17 квітня 2022 року у віці 38-ми років. 
  • Маркіян Нога – один з організаторів українського музичного фестивалю ЗахідФест загинув 26 травня 2022 року у віці 35-ти років.
  • Ростислав Збриський –  інженер із вендінгових систем у ТзОВ “Кіберенергія”, воював у складі 125 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. Загинув у бою 29 липня 2022 року у віці 45-ти років.
  • Андрій Рибак – старший лейтенант. Служив у складі 355-го навчального механізованого полку 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного. Загинув 29 грудня 2022 року у віці 27-ми років.
  • Тарас Сивенький – інженер-конструктор у ТзОВ “Biscotti” та Науково-виробничого підприємства “Спаринг-Віст Центр”. Добровольцем вступив до лав 45-ї окремої артилерійської бригади Корпусу резерву Сухопутних військ ЗСУ. Старший лейтенант загинув 13 листопада 2023 року у віці 27-ми років.
  • Віталій Кріса – працював у місцевих відділеннях Акціонерного товариства “УкрСибБанк” та Публічному акціонерному товаристві “Дельта Банк”. Вступив до лав 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила оперативного командування “Захід” Сухопутних військ ЗCУ. Загинув 1 травня 2023 року у віці 46-ти років.
  • Тарас Сороколіт –  з початком повномасштабної війни російської став на захист Батьківщини від окупантів. Після проходження навчань виконував бойові завдання на південному напрямку у лавах 37-ї окремої бригади морської піхоти Військово-морських Сил ЗСУ. Загинув 16 лютого 2024 року у віці 44 років.

Катерина Гавуляк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля ліцею “Оріяна” створять сквер імені Героя України Олега Бабія

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ