Біля ліцею “Оріяна” створять сквер імені Героя України Олега Бабія

Опубліковано:

Сьогодні, 4 липня, депутати Львівської міської ради ухвалили рішення про облаштування нового скверу на Сихові. Сихівчанка Тетяна Бабій, мати полеглого Героя України розвідника Олега Бабія, ініціювала звернення щодо створення скверу на вул. Гната Хоткевича. Ця ініціатива не тільки збереже зелену зону міста, але й вшанує пам’ять захисника. 

Сквер облаштують біля будинків № 54, 40, 42 та ліцеїв “Оріяна” і “Сихівський” присвоївши назву “Сквер ім. Олега Бабія”. 

Олег Бабій народився 22 жовтня 1990 року у місті Міловиці в Чехії, згодом переїхав до України і навчався в львівській школі № 49. У 2011 році закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, аеромобільний факультет.

Чоловік брав участь у російсько-українській війні із 2014 року. З перших днів повномасштабного вторгнення організовував і здійснював спецоперації на тимчасово окупованих територіях України й на території Росії, за що був неодноразово нагороджений. 

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну продовжив виконувати бойові завдання в складі Головного управління розвідки Міністерства оборони України, на рахунку Олега 9 успішних розвідувальних виходів у тил противника, дванадцять спеціальних заходів з організації та забезпечення руху опору на тимчасово окупованих територіях України та в тилу противника. 

Останньою операцією Олега Бабія стало знищення трьох російських бомбардувальників Ту-22М3 на аеродромі «Сольці» у Новгородській області, що фактично повністю дестабілізувало роботу аеродромів і пунктів базування дальньої авіації і зменшило можливості РФ в нанесенні ракетних ударів ракетами Х-22 по Україні. Прикриваючи відхід побратимів, Олег Бабій зазнав смертельного поранення. За свій героїчний подвиг був вшанований званням Героя України з посмертним присвоєнням ордену «Золота зірка».

В Олега Бабія залишилася дружина та двоє маленьких дітей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Центр Шептицького запрошує сихівчан на фотовиставку “Об’єктив війни”

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ