Музей, що на вулиці Мушака, 56, показує історію становлення електромереж та енергетики на Львівщині у цікавій та доступній формі. З листопада цього року записатись на екскурсії можна через електронний запис, доступний на оновленому сайті Львівобленерго.
Музей відкрили у 2018 році на Новому Львові. Його особливістю є взаємодія з експонатами: поки дорослі слухатимуть про електрифікацію Львівщини та відкривати для себе нові межі міста, діти у супроводі екскурсовода зможуть дослідити, що таке електрика і як вона працює на практиці:
- власноруч запустити перший трамвай;
- побачити, як працює котушка Тесли;
- увімкнути електричну лампу, яка була першою в місті;
- зазирнути у роботу електростанції, та самому зпробувати добути енергію;
- порівняти різні види лампочок та багато іншого.
«Тут ми розповідаємо про те, як світло з’явилося в наших домівках. Окрім того, що ми розповідаємо про те, хто і як це робив, також ми намагаємося розкрити сенс електричних явищ», ‒ розповідає завідувачка музею Марія Кравченко.
Глядачам показують фото тогочасних енергетиків у роботі, їхнє обладнання та оригінали артефактів. Дослідник, енергетик та працівник музею Андрій Крижанівський багато років шукав в архівах документи та інформацію, згодом він і почав збирати експонати.
«Львів є унікальним містом, де збережено схему електропостачання, якій вже понад 100 років, причому всі ті елементи працюють до сьогодні. І коли відбуваються капітальні ремонти, наші працівники вже знають, що нас можуть деякі речі цікавити для музею і вони їх приносять», ‒ пояснює Андрій Крижанівський.
Серед оригіналів у власності музею перебувають довоєнні лічильники, запобіжники, вдалося знайти і сторічний план Львова.
Музей розташований на вулиці Мушака, 56. Відвідування відбувається лише з екскурсійним супроводом та за попереднім записом.
Оскільки музей історії електрифікації Львівщини створений за ініціативи “Львівобленерго”, вхід є абсолютно безкоштовним. Як вони стверджують: “Ми соціально відповідальний музей і наша місія — виховання усвідомлених споживачів електроенергії”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свято Миколая для сихівських дітей