Музей історії електрифікації – місце, де експонати можна і треба чіпати руками

Опубліковано:
Фото: Музей Електрифікації Львівщини

Музей, що на вулиці Мушака, 56, показує історію становлення електромереж та енергетики на Львівщині у цікавій та доступній формі. З листопада цього року записатись на екскурсії можна через електронний запис, доступний на оновленому сайті Львівобленерго.

Музей відкрили у 2018 році на Новому Львові.  Його особливістю є взаємодія з експонатами: поки дорослі слухатимуть про електрифікацію Львівщини та відкривати для себе нові межі міста, діти у супроводі екскурсовода зможуть дослідити, що таке електрика і як вона працює на практиці:

  • власноруч запустити перший трамвай;
  • побачити, як працює котушка Тесли;
  • увімкнути електричну лампу, яка була першою в місті;
  • зазирнути у роботу електростанції, та самому зпробувати добути енергію;
  • порівняти різні види лампочок та багато іншого.

«Тут ми розповідаємо про те, як світло з’явилося в наших домівках. Окрім того, що ми розповідаємо про те, хто і як це робив, також ми намагаємося розкрити сенс електричних явищ», ‒ розповідає завідувачка музею Марія Кравченко.

Глядачам показують фото тогочасних енергетиків у роботі, їхнє обладнання та оригінали артефактів. Дослідник, енергетик та працівник музею Андрій Крижанівський багато років шукав в архівах документи та інформацію, згодом він і  почав збирати експонати.

«Львів є унікальним містом, де збережено схему електропостачання, якій вже понад 100 років, причому всі ті елементи працюють до сьогодні. І коли відбуваються капітальні ремонти, наші працівники вже знають, що нас можуть деякі речі цікавити для музею і вони їх приносять», ‒ пояснює Андрій Крижанівський.

Серед оригіналів у власності музею перебувають довоєнні лічильники, запобіжники, вдалося знайти і сторічний план Львова.

Музей розташований на вулиці Мушака, 56. Відвідування відбувається лише з екскурсійним супроводом та за попереднім записом.

Оскільки музей історії електрифікації Львівщини створений за ініціативи “Львівобленерго”, вхід є абсолютно безкоштовним. Як вони стверджують: “Ми  соціально відповідальний музей і наша місія — виховання усвідомлених споживачів електроенергії”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свято Миколая для сихівських дітей

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ