Фото: Сихів Медіа
МОН внесло зміни до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України. Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.
Відповідний наказ, підписаний 4 травня 2020 року, пройшов реєстрацію у Міністерстві юстиції.
Змін внесли у регламент проведення вступної кампанії 2020 року. Усі попередньо визначені дати зсунуто на місяць (серпень) з урахуванням прогнозу розвитку епідеміологічної ситуації в країні.
Реєстрація вступників, на основі ПЗСО (повна загальна середня освіта), електронних кабінетів розпочнеться 1 серпня. Прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), та з 13 до 16 серпня для вступників, які складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти.
Вступні іспити та творчі конкурси на бюджетні місця проводитимуться з 1 до 12 серпня. Прийняття рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься лише до 27 серпня, а подача документів абітурієнтами можлива до вечора 31 серпня.
МОН передбачило для вступників варіант подачі оригіналів документів поштою (через збільшено час між останнім днем подачі документів та наказу про зарахування до 5 днів). Також внесеними змінами передбачено, що вступники зможуть надіслати сканкопії необхідних документів електронною поштою, наклавши на них кваліфікований електронний підпис, а самі документи принести після початку навчання.
Терміни проведення реєстрації для складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) перенесено. Реєстрація триватиме від 12 травня до 5 червня онлайн. Проте дати проведення ЄВІ та ЄФВВ залишаються незмінними – 1 та 3 липня відповідно. Період реєстрації електронних кабінетів вступників на магістратуру, прийому документів, рекомендацій також перенесено на місяць.
Також змінами розширено категорії вступників, які можуть скористатися пільгами щодо бюджетних місць (особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов’язків).
В Умовах прийому також закріплено право іноземців та осіб без громадянства, у тому числі закордонних українців, які на постійній основі проживають в Україні, осіб, яких визнано біженцями та осіб, які потребують додаткового захисту, на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України, у тому числі коштом державного або місцевого бюджету за умови виконання таких же вимог до вступу, як і для громадян України.
Тобто для того, щоб зайняти бюджетне місце, ця категорія абітурієнтів повинна успішно скласти ЗНО та подати до 5 заяв на бюджетні місця в університеті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість донорів крові у Львові зростає.