Полювання Ханта

Опубліковано:

Полювання Ханта

У першому кіноогляді на «Сихів Медіа» (так-так, це наша нова постійна рубрика) затятий кіноман Артур Сумароков розповідає про фільм «Місія нездійсненна: Наслідки». 

Якесь таємниче угруповання, яке назвало себе «Апостолами», погрожує влаштувати кілька повномасштабних терактів з використанням ядерного плутонію. ЦРУ спершу намагається запобігти операції з купівлі плутонію зусиллями одного лише Ітана Ханта, але трапляється фіаско, і тепер рятувати світ (в черговий раз) доведеться не тільки йому, але і всій його команді.

Ось уже протягом 22 років франшиза «Місія нездійсненна» не збавляє обертів, ставши по суті єдиною якісною альтернативою Джеймсу Бонду (Джейсона Борна після чергових перезавантажень можна спокійно скидати з рахунків). З перших акордів культового саундтрека Лало Шифріна глядач починає занурення в знайомий декому з дитинства шпигунський всесвіт фільму «Місії нездійсненна». Втім, над основним і досить драматичним саундтреком працював вже інший композитор — Лорн Белф, однак первісний момент впізнавання надзвичайно важливий для отримання ще більшого задоволення від перегляду фільму. Тим більше що «Місія нездійсненна: Наслідки» є логічним продовженням «Племені ізгоїв», хоча і як самостійний фільм стрічка працює без особливих проблем.

Втім, на відміну від кіносеріалу про Бонда франшиза про Ітана Ханта позбавлена ​​надмірно монументальної серйозності, і це особливо помітно стало починаючи з фільму режисера Бреда Берда «Місія нездійсненна: Протокол «Фантом». «Місія нездійсненна: Наслідки» зовсім являє собою приклад ідеального літнього блокбастера, на чільне місце якого поставлена ​​видовищність і динамічний, лише з невеликими перервами на лірику, екшн, що не виглядає до того ж ні занадто затягнутим, ні одноманітним. Що дивно, адже в майже 150-хвилинній картині не спостерігається жодного скільки-небудь значного сюжетного провисання, завдяки грамотній режисурі Крістофера МакКуоррі і ритмічному монтажу Едді Гамільтона.

Для Крістофера МакКуоррі і Тома Круза цей фільм є вже не першим досвідом спільної роботи. Саме МакКуоррі був режисером попередньої частини франшизи «Плем’я ізгоїв», а також зняв «під Тома Круза» по-своєму старомодний бойовик «Джек Річер». В «Місія нездійсненна: Наслідки» стала особливо помітна гармонійність цього кінематографічного тандема. МакКуоррі робить акценти на всіх помітних персонажах фільму (включаючи, наприклад, новачка Августа в виконанні Генрі Кавілла), розкриваючи їх, при цьому не виводячи на другий план Ітана Ханта.

Том Круз в черговий раз виконує соло, видаючи потужний, з точки зору акторської техніки, перформанс, виконуючи всю вражаючу трюкову частину стрічки. Той ж Август Уокер в першу чергу необхідний як персонаж, головне завдання якого доповнювати Ханта, будучи його повною протилежністю за характером і лінією поведінки. Взагалі, МакКуоррі як сценарист грунтовно пропрацював другорядну драматургічну складову фільму. Навіть на перший погляд швидкоплинна поява в кадрі дружини Ітана Ханта не буде суто номінальною. Настільки необхідні мелодраматичні нотки, за які відповідає героїня Ребекки Фергюсон, в першу чергу покликані додати людяності герою Тома Круза, який на всьому протязі франшизи відрізняється дивовижною невразливістю. Тоді як всі рушниці, що висять на стіні, теж вистрілять, і до фіналу надмірно ускладнений сюжет картини проясниться, хоча і з передбачуваним доробком на сьому частину.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ