Мешканці Сихова vs недобуд в Сквері Гідності: апеляційний суд повернув позовну заяву

Опубліковано:
Фото: Наталія Піпа

Сьогодні, 9 січня, відбувся апеляційний розгляд справи щодо спірного МАФу в Сквері Гідності. Восьмий апеляційний адміністративний суд повернув позовну заяву про скасування містобудівних умов на пр. Червоної Калини, 109, для продовження розгляду в суд першої інстанції. Тепер справу про недобуд у Сквері Гідності розглядатимуть з точки зору законності чи незаконності містобудівних обмежень забудовника.

Провадження було відкрито за апеляційною скаргою мешканки Сихова на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 13 червня 2023 року про залишення без розгляду позовної заяви у зв’язку з нібито пропуском строку звернення до адміністративного суду.

“Цього разу це було питання мешканки, яка була за кордоном. Вона не знала про попередню історію (будівництво МАФу на Сквері Гідності – ред.). Приїхавши з роботи у відпустку вона побачила нове будівництво та звернулася до суду на скасування містобудівних умов та обмежень”

Народна депутатка Наталія Піпа, співзасновниця ГО “Кращий Сихів”

Суд першої інстанції не задовільнив позову сихівчанки, але після розгляду справи сьогодні повернув позовну заяву про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на проектування та будівництво на пр. Червоної Калини, 109.

Проте питання недобуду досі залишається відкритим, адже є ще одна судова справа, яку подала Державна інспекція архітектури та містобудування. Якщо містобудівні умови та обмеження будуть скасовані, забудовник не матиме права на будівництво.

Мешканці Сихова ініціюють знесення МАФу, який зводить ФОП Володимир Кульчицький, вже протягом дев’яти років. Завдяки єдності та активності громади недобуд, який розташований впритул до Скверу Гідності, вже став у 12 разів менший. Але забудовник відмовляється його остаточно демонтувати.

“Ми боремося з 2014 року. Будівництво почалось відразу після Революції Гідності. З того часу ми, як мешканці, відвойовуємо своє право на вільний простір і на те, щоб наші міста забудовували згідно з детальними планами територій і згідно з законом”

Народна депутатка Наталія Піпа, співзасновниця ГО “Кращий Сихів”

Нагадаємо, що однією з основних проблем, яку створює ця незаконна забудова є те, що на суміжній з нею території є Сквер Гідності, який знаходиться поруч зі школою. Відстань від об’єкта благоустрою до недобуду є занадто мала, що створює незручності для людей і унеможливлює подальшу роботу з ним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення навчальних закладів Сихівського району після ракетного обстрілу: деталі

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ