За декілька днів до початку війни хлопчик Лев потрапив до київської лікарні ОХМАТДИТ. Пацієнт перебував на апараті ШВЛ, але через обстріли в столиці, сім’я вирішила негайно переїжджати до Львова. Їхали власною автівкою, у дорозі провели 27 годин. На думку медиків ЗУСДМЦ, саме важкий переїзд без належного нагляду спричинив крововилив у мозок дитини та мозкову кому.
У мозковій комі Лев пробув два тижні, потім ще два тижні провів у реанімаційному відділенні на апараті високопотокової оксигенотерапії. Майже три місяці лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру боролись за здоров’я Лева – проводили нирково-замісну терапію, корегували глікемію, надавали неврологічне лікування та реабілітацію.
“У нашу лікарню Лев потрапив у дуже важкому стані: з високим рівнем цукру (30 при нормі до 6.6), низьким рівнем гемоглобіну та низькою сатурацією – 60, з гострою нирковою недостатністю й анурією (повна відсутність сечі). Після додаткових обстежень ми виявили важку двобічну пневмонію, тромбоцитопенію, а після МРТ – ще й крововилив у паренхіму та шлуночки головного мозку.
Це усе засвідчувало стан важкої поліорганної недостатності, можливою причиною якого був декомпенсований цукровий діабет”, – коментує лікар-анестезіолог Іванна Андрейчук, яка понад місяць доглядала маленького пацієнта у реанімації.
Зараз 10-літній Лев вирушив на реабілітацію за кордон. У хлопця є всі шанси на повне відновлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У сихівських бібліотеках збирають допомогу для бійців та переселенців.