Львівський програміст заплатить 68 000 грн штрафу за блокування пошти і соцмережі екс-дружини

Опубліковано:
Судова влада України

Львівський програміст заблокував доступ своїй колишній дружині до поштових сервісів і соціальних мереж, за що Сихівський районний суд прийняв рішення оштрафувати його на 68 000 грн. Чоловік вирішив оскаржити ухвалу в касаційній інстанції, проте Верховний суд відмовив львівському програмісту у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою. Про це розповіли у інтернет-виданні dev.ua.

За матеріалами справи, в 2019 році чоловік заблокував своїй колишній дружині доступ до пошти і соціальних мереж, у порушенні таємниці листування та несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних мереж. Програміст змінив паролі та заблокував колишній партнерці доступ до її облікових записів на поштових сервісах ukr.net, Google, а також до соцмережі Facebook, чим нашкодив їй.

Екс-дружина львів’янина, яка теж працює в IT-компанії, звернулася з заявою в поліцію, пояснивши, що такі дії колишнього чоловіка спричинили їй проблеми на роботі – вона втратила багато конфіденційної інформації, листи та переписки. За цим фактом було відкрите кримінальне провадження. У суді чоловік не визнав своєї вини та заявив, що це могла зробити будь-яка особа, яка мала доступ до його роутера, квартири чи мережі Wi-Fi. Проте, суд довів його винну зібраними у справі доказами.

Львів’янина визнали винним у порушенні таємниці листування (ч. 1 ст. 163) та несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних мереж (ч. 1, 2 ст. 361 ККУ). Чоловіка звільнили від кримінальної відповідальності за порушення таємниці листування у зв’язку з закінченням строків давності та призначили штраф 68 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У сестер підліткового віку випало волосся через передозування вітамінами.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ