Українські стартапери із Львівської політехніки розробили нашийник-комунікатор, який інтерпретуватиме звуки, що видають коти, на зрозумілі людям слова.
Ідея створення ошийника зародилася в Андрія ще у 2020-му році під час написання бакалаврської дипломної роботи на тему “Ошийник із мікрофоном для визначення стану кота за голосовим сигналом”, після чого була магістратура і дипломна “Визначення стану кота за голосовим сигналом”. Андрій одразу зрозумів, що ця ідея виглядає прибутковою, тому почав аналізувати дослідження, конкурентів та зацікавленість користувачів у такому продуктів. Так і зародилась Cotia — простий комунікатор від кота до власника, який буде перекладати звуки тварин у зрозумілу людині форму.
“У мене дома в селі чотири коти, і я все життя стежив за тим, що з ними коїться, й іноді, власне, не міг зрозуміти, чи з котами все гаразд, адже неможливо бути впевненим у своїх навичках розуміння тварини”, – згадує Андрій Михайлів, автор і СТО стартапу, аспірант Національного університету “Львівська політехніка”.
Комфортний ошийник, що збирає звукові дані з улюбленця, аналізує за допомогою ШІ і видає результат, нагадує роботу фітнес-браслета.
“Власне, дизайн самого аксесуару ми розробляємо так, щоби він був комфортний тварині, і тестуємо його на наших котиках”, — зазначає стартапер.
Фактичний старт проєкту відбувся 22 грудня минулого року після того, як Андрій з ідеєю пройшов у фінал CIG R&D Lab. Потім постало питання знайти однодумців. Роботу він починав разом із кількома однодумцями на базі кафедри, де Андрій навчався та працював.
У команді стартапу п’ятеро людей, а також вони найняли кількох студентів-фрілансерів помогти в окремих задачах. Команда Cotia молода, серед кофаундерів — три 3-тьокурсники бакалаврату “Систем штучного інтелекту” в НУ “ЛП” — Софія, Іра та Максим, а Олег першокурсник «Комп’ютерних наук» у Польсько-японській академії (PJATK).
Зараз команда завершує альфа-версію проєкту. Спершу стартапери розробили прототип, щоб зрозуміти, чи вони взагалі будуть здатні таке створити, а вже зараз роблять продукт, який зовсім скоро запропонують тестовим користувачам, який вже знайшли в Україні. За словами Андрія Михайліва, розробники думають представити перші тестові нашийники вже в лютому 2024 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У суботу відбулося друге змагання Ліги D серед директорів закладів освіти