У Центрі дитячої медицицни нейрохірурги видалили гамартому гіпоталамуса 14-річному хлопцю з Миколаївщини. Рідкісна пухлина є вродженим доброякісним утворенням, що зустрічається в одного з 100 тисяч пацієнтів.
Прооперував дитину нейрохірург Михайло Ловга, керівник Клініки дитячої нейрохірургії, хірургії епілепсії та нейрофізіології. До нього родина звернулась після того, як упродовж кількох років безрезультатно намагалася знайти допомогу в українських і закордонних клініках.
“Михайло Ловга єдиний в Україні сказав мені, що може прооперувати мого сина та видалити пухлину у мозку. І він виконав те, що пообіцяв”
розповіла мати хлопця.
Гамартома гіпоталамуса часто викликає судоми, порушення ендокринної системи та емоційно-когнітивні розлади. Особливістю патології є епілептичні напади у вигляді раптового неконтрольованого сміху — так званої “гелаcтичної епілепсії”.
“Діти намагаються приховати напад, але контролювати його вони не можуть. Ці напади та інші неврологічні порушення заважають дитині жити повноцінно і вільно рухатися”
пояснює Михайло Ловга.
Після ретельної діагностики в Центрі дитячої медицини — за участі епілептолога Олександра Козачука та команди фахівців під керівництвом Марії Павлюк — було ухвалено рішення про операцію.
“Для лікування цього пацієнта ми вирішили застосувати ендоскопічну дисконекцію. Це малоінвазивне втручання, коли за допомогою ендоскопа проникаємо до ділянки, де знаходиться пухлина, і видаляємо її. У цьому випадку все було особливо складно — шлуночки мозку були настільки маленькі, що ледь вміщували сам ендоскоп. Простору для маневру майже не було, і стандартний підхід був неможливий. Але ми знайшли спосіб дістатися до пухлини по діагоналі. Завдяки цьому нам вдалося повністю видалити гамартому”
повідомив нейрохірург.
Медики наголошують: така патологія часто проявляється у дитячому віці. Тож батькам слід бути уважними до тривожних симптомів: судом, неконтрольованого сміху, змін настрою та поведінки, а головне не відкладати обстеження. МРТ та консультація епілептолога можуть допомогти вчасно виявити небезпечне захворювання і врятувати життя дити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Центрі дитячої медицини прооперували дівчинку з вродженою паталогією