Лаундж-бар Sour на Сихові: як заклад без дивакуватих концепцій став місцем, куди хочеться приходити щодня

Опубліковано:

Cімейний ресторан, заклад для веганів, концептуальне бар для туристів – у наш час кафе та ресторани активно сегментувалися. Хочеш випити кави – починаєш перебирати у думках десятки назв. Наче безліч кафе, ресторанів, але… там зашумно, там задорого, ще десь люди «на головах сидять». Через ці специфічні позиціонування, все важче обрати універсальний заклад громадського харчування, куди б і з друзями і з коханою, і з батьками і зі своїм ноутбуком . Насправді, не рідко людям хочеться мати «під рукою» заклад з доброю кухнею, знайомим обслуговуючим персоналом, передбачуваною атмосферою і географічною близькістю, де його розуміють з-пів слова.

Саме такий, під назвою Лаундж-бар Sour, працює на Сихові вже 3 роки. Ми зустрілися з одним із власників, Дмитром Вацлавським, який разом із партнерами Володимиром та Іллею вирішили створити у спальному районі Львова місце відпочинку та смачної кухні для молодих, прогресивних людей. Як зізнався Дмитро, це був ризикований проект. Маючи вже кілька закладів у центрі міста, побудувати щось таке, що відповідатиме запиту специфічного Сихівського району і водночас не не перетворитися на низькопробний бар, де наливають чарку – місія не з простих.

Ускладнювала завдання ще й обрана локація. До появи Лаундж-бар Sour, на Сихівській 12-а працював заклад, який притягував (м’яко кажучи) ненадійний і зіпсутий контингент. Тож першим важливим етапом роботи Лаундж-бару було відсіяти п’яниць і привабити адекватних і цікавих молодих людей, що мають певні життєві цінності і знають, що таке культура відвідування кафе чи ресторану.

  • Дмитре, як ви це зробили? Скільки часу ви «переконували» своїх нинішніх гостей, що ви – інший заклад, а не той, що був до вас?

Це дійсно була довга і складна праця. Замало було повісити нову назву, найняти нового кухаря чи переробити інтер’єр. Ми як менеджери розробили цілу стратегію, яка дала позитивний результат: охорона робила свою справу, пропозиція у меню стала нецікавою для попередньої аудиторії, цінова політика зазнала змін, і клієнтам попереднього закладу стало некомфортно поруч із тими першими гостями, які знайшли у нашому барі своє місце відпочинку. Ось вже 3 роки ми маємо своїх улюблених гостей, це ділові люди, молоді компанії, дружні товариства, закохані пари, словом – здоровий клієнт, для якого ми стараємось.

Наша місія – створити максимально комфортну атмосферу для гостей, портрет яких ми добре вивчили. Тому нас обирають компанії, завдяяки кабінкам (на 4-8 осіб) із можливістю пограти у PSP, на полюбили пари – за сприятливу атмосферу зі спокійною музикою, гарною картою коктейлів, м’якими диванчиками із високими спинками, що створюють відчуття ізольованості від інших відвідувачів, ми притягуємо ділових людей –через можливість попрацювати за ноутбуком у тиші з філіжанкою кави, ми місце зустрічі та магніт для дружніх бесід, бо маємо смачний кальян. Кожен із перелічених сегментів нашої аудиторії сформував для себе індивідуальні критерії «зручного закладу» і ми максимально їх взяли до уваги, за що отримали статус улюбленого лайндж-бару для багатьох сихівчан.

  • Бути успішним закладом у Львові не просто. Чи вдається вам у Сихівському районі витримувати конкуренцію? Адже останнім часом тут відкривається все більше цікавих закладів. Як будете втримувати своїх постійних відвідувачів від можливої спокуси відпочивати де-інде?

Перш ніж отримати постійних клієнтів та репутацію, ми сформували принципи, які нас вирізняють: ми не дозволяємо собі готувати несмачну їжу і маскувати її за спецефектами , ми свідомо не створюємо 100 сторінок меню, а тому не відповідаємо гостям: «вибачте, цього сьогодні немає», і ми не заморочуємось складною концепцією, бо людина приходить у лаундж-бар відпочити, попрацювати за комп’ютером, покурити кальян чи смачно поїсти, а не поринати в церемоніал».

  • Я знаю, що у вас є кабінки для невеличких компаній і там можна побавитись у PSP, ви постійно оновлюєте базу ігор і це дуже круто. У вас є кілька залів, тераса, смачна європейська кухня, кальян, коктейльна карта. Ви запрошуєте ді-джеїв, організовуючи вечірки. Який ще розвиток? Чого можна ще прагнути закладу, який створив таку «friendly atmosphere»?

Кажуть, що досконалості немає межі)), тому завжди у всіх є місце для розвитку. Я сам охоче відвідую різні заклади у Львові, зокрема на Сихові, пригощаюсь, спостерігаю за сильними та слабкими сторонами, черпаю ідеї і іноді переконуюсь, як робити не можна. Це нормальний процес, адже людина, яка провадить такий бізнес, повинна жити цим ресторанним життям і тримати руку «на пульсі». Ми от-от розпочнемо розширення закладу, у нас буде ще більше місця для гостей, преміум-зал, караоке, і ми запрошуємо молодих людей, які ще не встигли погостювати в Лаундж-бар Sour, на відпочинок до нас.

  • Я помітила, що зараз якось побільшало відвідувачів, які приходять зі своїми ноутбуками і розгортають за столиками такі собі міні-офіси. У вас, мабуть, сприятлива атмосфера не лише для молоді, яка полюбляє вечорами активно розважитись, а й для таких гостей, що приходять поодинці посеред дня– попрацювати наприклад.

Так, ви слушно помітили. Дійсно, культура відвідування закладів громадського харчування змінилась з роками. Ще кілька років тому прийти одному в кафе – якось було дивно. А зараз це норма. Наприклад, людина працює вдома. У період нокдауну, дистанційної роботи це актуально. Але часом домашня атмосфера не дає можливості зібратись думками, зосередитись. Банальна зміна обстановки – і ваша продуктивність на вищому рівні. Чому б і не прийти у бар та не попрацювати годину-дві? Ми маємо багато клієнтів, які працюють у сфері діджитал, їм у нас зручно і наш заклад завжди відчинений для таких людей.

  • І наостанок, Дмитре, може ви щось цікаве запропонуєте гостям у новорічну ніч? У вас буде якась унікальна шоу-програма? Спеціальне меню? Особливий робочий графік?

По-перше, у нас особливий графік завжди: ми працюємо з 15.00 до 3 ночі. А щодо новорічної ночі, ми довго міркували, як організувати правильну концепцію і знайшли оптимальне рішення: жодної спеціальної програми та депозитних столів. Ну от поясніть мені – навіщо платити наперед певну суму за стіл, якщо ти не впевнений, що тобі це потрібно… Залишимо оці класичні банкети для минулих поколінь. Ми з нетерпінням чекатимемо на усіх охочих прийти до нас 31 грудня. Приходьте сплановано і спонтанно, мандруючи районом і коли набридне сидіти удома, кожного гостя наш заклад зустріне із подарунковим келихом шампанського і улюбленим «олів’є». А далі – наша команда докладе максимум зусиль, аби ваш настрій був святковим.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ