Історія першого убитого на Майдані. Сихівчанин Юрій Вербицький

Опубліковано:

20 лютого – одна з найболючіших сторінок історії сучасної України. Вісім років тому цей день увійшов в історію як “кривавий четвер”, у 2014-му у Києві загинули 47 протестувальників. Під час протестів 18-20 лютого загинуло понад 90 людей та сотні отримали поранення. Щорічно Україна цього дня вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції Гідності. І вдень скорботи редакція “Сихів.Медіа” хоче розповісти про сихівчанина Юрія Вербицького, якого закатували.

Чоловік мешкав на Сихові та майже 20 років працював у відділі сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАН України, створював апаратуру та програмне забезпечення геофізичних і сейсмічних досліджень. Смерть прийшла до чоловіка у 50 років.

Життя Юрія трагічно обірвалось в січні 2014 року. 21 січня Юрія Вербицького разом з Ігорем Луценком викрали з однієї з київських лікарень. В медзаклад сихівчанин потрапив через травму ока, яку отримав під час обстрілу гумовими кулями з боку силовиків. З лікарні Юрія і Ігоря викрали невідомі, за словами Ігоря Луценка, бандити їх обох жорстоко катували. Але Юрія Вербицького катували з особливою жорстокістю, дізнавшись, що він львів’янин, а отже ’’бандерівець’’.

За якийсь час Ігоря Луценка відпустили живим, а Юрія повезли вбивати. Закатованого Юрія знайшли 22 січня неподалік лісопосадки в околицях села Гнідин Бориспільського району Київської області зі слідами численних тортур. За свідченням друга Юрія Вербицького Романа Голов’яка, при упізнанні було очевидно, що ноги перебиті – виднілися кістки, вся спина була синя, обличчя розбите, поламані ребра випирали з правого боку зі шкіри.

Згідно з експертизою, у чоловіка виявили численні переломи, травми, забої. Наступного дня, 23 січня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові, з Юрієм прощались тисячі людей, а поховали його на Личаківському кладовищі.

Розслідування у справі загибелі Юрія тривало роками. 22 серпня 2020 року в ДБР заявили, що завершили розслідування та заарештувавши двох підозрюваних у злочині. 16 квітня 2021 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області засудив до 9 років позбавлення волі Олександра Волкова, як одного з викрадачів Луценка та визнав винним у викраденні та вбивстві Вербицького.

Минулого місяця, 21 січня 2022 року, заступник голови управління ДБР у справах Майдану Артем Яблонський в ході пресконференції «8-а річниця вбивства перших героїв Небесної Сотні і фактичний початок російської агресії» повідомив, що ДБР встановило першого вбитого активіста Майдану – ним є Юрій Вербицький.

До слова, в травні 2014 року Львівська міська рада назвала сквер на вул. Коломийській, 15 іменем Юрія Вербицького. За тією ж адресою, згодом з’явилась меморіальна дошка “Тут жив Вербицький Юрій Тарасович”. Також на межі з Сихівським районом у школі №27, де навчався активіст і яка тепер носить ім’я Героя Небесної Сотні Юрія Вербицького, відкрили меморіальну таблицю та музей.

“Не маємо права забути!”.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ