Інтерактив про безпечне працевлаштування для жителів “Маріяполісу”: як це було?

Опубліковано:

30 липня, у Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, Міжнародна організація з міграції (МОМ) разом із ГО Центр “Жіночі перспективи” та молодіжними лідерами Львівщини провели інтерактив про безпечне працевлаштування для жителів сихівського модульного містечка. В якому форматі пройшов захід і чому знати всі нюанси про міграцію важливочитайте у новому матеріалі “Сихів.Медіа”.

Щороку мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками. Зараз, коли в Україні питання міграції є актуальним, варто говорити про усі проблеми, з якими можна зіткнутись під час переїзду.  

Просвітницький захід про безпечне працевлаштування організували найактивніші учасники Літньої Молодіжної Школи МОМ — місцева молодь та переселенці. 

“Наша організація завжди активно відзначає День міграції й Всесвітній день торгівлі людьми. Ми не лише говоримо про це на внутрішніх подіях чи навчаннях, а й намагаємось поділитись знаннями з іншими людьми. Цьогоріч найактивніші випускники літньої школи “Разом до успіху” стали ініціаторами інтерактиву про безпечне працевлаштування  для внутрішньо переміщених осіб.

В наш час такі люди є дуже вразливими, бо, без сумніву, постраждали від війни найбільше. Не кожен з них легко адаптується до нового середовища, більшість з переміщених осіб зараз у скрутному становищі, і їм потрібно підказати як працевлаштуватись правильно і не стати жертвами обману. 

Інколи є вакансії, які не до кінця деталізовані або є незрозумілі. Наприклад, вас беруть на роботу, але кажуть, що ви не будете офіційно влаштованими. А що це означає? Як мінімум те, що можуть бути проблеми зі заробітною платнею, а як максимум – це факт експлуатації, коли будуть примушувати працювати стільки, скільки треба, робити те, що потрібно роботодавцю і можуть не давати можливості повернутися додому. Про це важливо говорити, і для цього тут ми”, – коментує одна з організаторок Олена Кальбуш.

Міжнародна організація з міграції

Ініціатор інтерактиву, випускник школи “Разом до успіху” Павло Коропецький зазначає, що, роздумуючи, де провести захід, команда вирішила, що краще розповісти цінну інформацію для меншої кількості людей, але кому це насправді необхідно. Такими людьми є мешканці сихівського модульного містечка “Маріяполіс”, оскільки вони вже взяли на себе роль мігрантів.

Формат, який обрали активісти, відрізняється від звичних лекцій. Інтерактив є цікавим квестом, в якому маленькі групи від 2 до 3 осіб дізнаються цінну інформацію на трьох “локаціях”. 

“Ми скоротили наш загальний формат до кількох найважливіших моментів. У приміщенні стоять 3 столи, так звані “локації”. Перша – “Валізка”, де ми розповідаємо які речі першочергово потрібно для міграції та безпечного працевлаштування за кордоном чи в іншій частині країни. Друга локація – “Договір”. Тут йде мова про те, на що звернути увагу у трудовому та комерційному договорах. Якщо людина не дуже добре в них розбирається, то вона з легкістю може стати жертвою обману.

Перші дві локації є автономними, до них можна підійти коли завгодно, а от третю – “Працевлаштування”, учасник інтерактиву може відвідати тільки після того, як дізнається інформацію від попередніх. Це як алюзія на те, що мігрант зможе працевлаштуватись тільки після того, як переїде на нове місце проживання й правильно укладе договір. На локації “Працевлаштування” ми розповідаємо про всі нюанси, які можуть виникнути вже під час роботи”, – ділиться Павло Коропецький.

Варто зазначити, що волонтери від МОМ попіклувалися про найменших мігрантів, які вимушено проживають на території “Маріяполісу”. З ними провели гру, яка стосується теми міграції. Окрім цього, організатори навчили діток виготовляти антистрес-іграшки. Завдяки таким іграшкам діти матимуть уявного друга, з яким вони не почуватимуться самотньо.

Стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації. Небезпеку видно не одразу, але якщо заздалегідь бути обізнаним у справі, то можна не лише уникнути невтішних наслідків, а й допомогти врятувати життя комусь іншому.

Костирко Марта

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Українці круто виглядають в одязі, який самі виготовляють”: випускний групи кравецької майстерності Pro Fashion

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ