Ілюстрація: AdMe.ua
15 серпня стартував прийом заявок на Громадський бюджет Львова. Цього року у проекті є нововведення.
Львів’яни мають місяць, аби оформити ідеї, на які наступного року виділять кошти з міського бюджету на реалізацію.
Цього року у Громадському бюджеті є нововведення.
«Є дві нові категорії. Якщо раніше всі проекти були розділеними на великі та малі, зараз є ще поділ на освітні та неосвітні. На неосвітні зарезервовано не менше 40% коштів громадського бюджету. Це є основна зміна, що виникла цього сезону», — каже Начальник Секретаріату Львівської міської ради Юрій Лукашевський.
За його словами, це зроблено для того, аби уникнути реалізації суто освітніх проектів, як це було у минулі роки. Відтак, якщо проголосують за 5 проектів, 2 з них точно будуть неосвітніми.
«Ми розуміємо, що організувати сусідів по будинку складні, ніж батьків у школі», — каже Юрій Лукашевський.
Розподіл фінансування незмінний: малі проекти — від 50 тис. грн до 500 тис. грн.; великі проекти — 500 тис. грн і до 3 млн. грн.
«Загальна сума всього Громадського бюджету становитиме не менше 1%. Розраховуємо, що буде більша сума. Її мають затвердити депутати на сесії, орієнтовно у вересні. Тобто, до початку голосування ми будемо знати, який буде бюджет на цей рік. Якщо це буде 1% — то це 23 млн. грн. Минулого року було 1,3% — це близько 30 млн. грн», — розповів Юрій Лукашевський.
Як зробити успішний проект
Юрій Лукашевський каже, що учасникам варто намагатися робити свої проекти більш креативними, додавати візуалізації до заявок та ін.
«Якщо ви хочете зробити реконструкцію якогось скверу чи дитячого майданчика, то було би добре, якби ваша ідея мала інноваційні аспекти з історією, архітектурою цього скверу. Така цікава деталь більше заохочуватиме людей голосувати», — пояснює чмновник.
Також він радить створювати команди, спілкуватися з колегами, сусідами. Це дозволить точно зрозуміти, чи відповідає проект інтересам громади, а також залучити більше голосів.
Як подати проект на Громадський бюджет Львова
Заявки можна подати з 15 серпня до 15 вересня в електронній формі. Для цього потрібно зайти на сайт Громадського бюджету м. Львова і зареєструвати свій проект.
Якщо з якихось причин не вдасться зареєструвати проект на сайті, то можна підійти в будь-який центр надання адміністративних послуг. З собою слід мати електронний носій (флешку чи диск) з записом аплікаційної форми і зареєструватися в ЦНАП.
Нагадаємо, що впродовж другого сезону (2017 — 2018 рр.) переможцями громадського бюджету визнано 38 проектів. З них п’ять реалізовано, 31 перебуває на стадії реалізації, згідно з планами, а щодо двох є відставання від графіків (з об’єктивних причин).