Хірурги Чорнобильської лікарні прооперували 5-місячного хлопчика із важкою патологією

Опубліковано:
Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Медики Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру успішно прооперували п’ятимісячного хлопчика із гострою інвагінацією кишківника. У два місяці маленькому Максиму в іншій лікарні вже виправляли таку форму кишкової непрохідності, проте проблема повернулась. Лікарям ЗУСДМЦ вдалось встановити причину патології – “дивертикул Меккеля”.

Дивертикул Меккеля – вроджена аномалія тонкої кишки, в основі якої лежить порушення облітерації проксимального відділу жовчної протоки. Клінічні прояви, пов’язані із дивертикулом Меккеля, можуть з’явитись у будь-якому віці, однак частіше – в ранньому віці.

“Нас насторожив клінічний стан п’ятимісячної дитини: періодичні випорожнення із домішками крові, які посилювались, спазматичні напади болю з епізодами блювання. Але у випадку з Максимком важливо було не просто усунути проблему, а й виявити причину, чому цей стан повторюється. Ми радіємо, що нам це вдалось, і зараз хлопчик цілком здоровий”

розповіла Віта Волощук, гастроентерологиня Центру

Завідувач хірургічного відділення Богдан Романишин говорить, що інвагінація кишківника найчастіше виникає у дітей віком від 3 місяців до 1 року. Це захворювання, при якому спостерігається заглиблення однієї ділянки кишківника в іншу, що викликає кишкову непрохідність. Якщо вчасно не вирішити проблему, у хворого може виникнути багато ускладнень, які стають загрозливими для життя дитини.

Дитячий хірург Центру Андрій Кузик, який також оперував Максимка, розповів, що операція була складна.

“У дитини виявили непросту патологію: одна ділянка тонкого кишківника спочатку ввійшла в іншу ділянку, а потім уже цей конгломерат заглибився у товстий кишківник. Причиною інвагінації став т.зв. дивертикул Меккеля – вроджений утвір на кишківнику. Саме це випинання і не давало можливості провести консервативну дезінвагінацію. Під час хірургічного втручання ми розправили інвагіновані ділянки, висікли патологічний утвір та відновили прохідність кишківника”

Андрій Кузик

Мама маленького львів’янина каже, що зараз хлопчик почуває себе добре, він активний, добре їсть і поступово одужує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рентгенмобіль Центру легеневого здоров’я здійснює виїзди в громади Львівщини

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ