“Головна мета нашої крамниці — допомогти людям, які потребують” : діяльність “Емаус-Оселі” на Новому Львові під час війни

Опубліковано:

Майстерня добрих справ “Емаус-Оселя”, яка знаходиться на вул. Угорській, 2 — це місце де люди можуть долучитися до добрих справ, проявити солідарність з найбіднішими. Журналістці “Сихів.Медіа” вдалося поспілкуватися з працівницею крамниці пані Любою, яка розповіла про те, як крамниця функціонує з початку повномасштабного вторгнення.

ЛМГО “Спільнота взаємодопомоги “Емаус-Оселя” – це громадська організація, місія якої допомагати безпритульним людям віднайти свою гідність у Спільноті, а відтак у суспільстві; допомагати суспільству прийняти кожну людину та поширювати ідеї Руху “Емаус”. У 2012 році ЛМГО “Спільнота взаємодопомоги “Оселя” розпочала новий проєкт – Майстерня добрих справ “Емаус-Оселя”.

“З початку повномасштабного вторгнення в нашій благодійній крамниці та майстерні добрих справ побільшала кількість переселенців, які стали нашими постійними клієнтами. Все що нам сюди приносять перетворюється в подальшу допомогу,” — розповідає продавчиня Люба.

Майстерня функціонує при соціальному гуртожитку на вулиці Угорській, 2, що на Новому Львові. Це гуртожиток для безпритульних людей та сиріт, приміщення якого надане в оренду “Оселі” Львівською міською радою, щоб допомогти забезпечити житлом людей, які у силу різних обставин не мають власного житла.

“У нас благодійна крамниця. Речі, які нам приносять отримують друге життя. Одним вони стали не потрібні, а іншим — в пригоді. За кожну річ є символічні внески, які люди платять за товари. За кошти, які виторговуємо, купуємо продукти й також утримуємо осередок у Винниках, де всі люди, які потребують помочі, можуть прийти й помитися, постригтися, поїсти й вдягнутися. Також ми щотижня годуємо безпритульних в центрі міста,” — повідомляє працівниця крамниці.


У Львові розташовані контейнери для збору одягу. У кожен з них містяни приносять одяг, який їм вже не потрібен. Пізніше ці речі сортують і доправляють в крамницю. Працівники “Оселі” ретельно їх сортують. Також можна принести одяг, іграшки, книги та інші дрібнички й в саму майстерню.

“Головна мета нашої крамниці — допомогти людям, які потребують помочі. Ми хочемо якісно організовувати свою роботу і проводити її. Ну й звісно, щоб клієнтів ставало все більше,” — додає продавчиня.

У кожного з нас є речі, які не потрібні уже нам. Майстерня добрих справ є прекрасним місцем, куди кожен охочий може принести їх і тим самим зробити добру справу. У цей непростий час багато хто потребує допомоги й така дрібничка б могла змінити чиєсь життя на краще. Тому, якщо ви маєте бажання допомогти тим, хто потребує помочі й водночас позбутися непотрібних речей, то долучайтеся до цієї ініціативи.

Графік роботи магазину: вт-пт 10:00 – 18:30; сб 10:00 – 16:00.

Соломія Добрянська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дітям з інвалідністю надаватимуть екстрену допомогу.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ