26-річна Галина Чепак, вчителька школи №86, що на вулиці Скорини, 34, стала найкращою освітянкою міста. Її уроки – це не просто навчання, а справжні пригоди, які змушують дітей із захопленням бігти до школи. Вона використовує інтерактивні методи: саджає рослини, приносить ґрунт для дослідження, будує макети з лего та влаштовує квести. Про це розповіла пресслужба Львівської міської ради.
Як розповіли у пресслужбі ЛМР, Галина з дитинства “вчила” своїх іграшкових ведмедиків і молодших сестричок, педагогом ставати не планувала. Спочатку вступила на математичний факультет в університет ім. Івана Франка, працювала флористкою, декораторкою, але доля привела її в рідну 86-ту школу асистенткою вчителя. Тоді ж вона вступила у Дрогобицький державний педагогічний університет і вже за рік вона отримала власний клас, а в 2022 році здобула педагогічну освіту.
Учні Галини Чепак завжди активні: приходять у піжамах на тиждень стилю, разом їдять морозиво, ліплять сніговиків. Вона розуміє важливість здорового харчування – організувала проєкт “Здоровий перекус”, завдяки якому діти обирають корисні снеки. Аби навчання було захопливим, Галина інтегрує улюблені речі дітей у предмети: навіть їхні іграшки виконують завдання на уроках. Також втілила такі проєкти, як “День з екоторбинкою”, “День рекордів”, “Озеленення шкільного подвірʼя”.
“Коли у школі був тиждень стилів, ми всі разом були в піжамах. Коли був день безпеки на дорозі, ми всі прийшли одягнені в червоний, зелений, жовтий колір і робили світлофор. Перед зимовими святами ми приносили новорічні атрибути – я одягла ріжки оленя з маленькими дзвоникати. Директорка питає: “Що це дзвонить?”, а я кажу: “Це я””
поділилася педагогиня.
Замість класичних батьківських зборів вона організовує інтерактивні зустрічі за чаєм, де обговорюють шкільне життя у дружній атмосфері. Це сприяє кращій комунікації та взаєморозумінню між учителями і батьками.
“Ми дуже тішимося і пишаємося тим, що Галина Тарасівна навчає наших діток. Вона розумна, креативна, енергійна, і дуже горить своєю справою. Головне, щоб вона не втратила свій ентузіазм та бажання працювати у школі. Ми зі свого боку будемо й надалі допомагати реалізовувати її цікаві ідеї”
розповіла мама третьокласника Михайлика, Наталя Жолобко.
Галина Чепак черпає сили та позитивні емоції з простих речей: любить вишивати, творити, вирізати, малювати, садити квіти та вазони, їй подобається випікати, читати книги та подорожувати.
У межах “Освітньої премії Львова 2024” Галина запропонувала створити у школах простір для відпочинку педагогів. Адже навіть після канікул учителі повертаються виснаженими через постійний стрес.
“Учительська не підходить, бо колеги туди приходять із зошитами, конспектами і працюють не менше, ніж у класі. Мені б хотілося простору, де можна 2-3 хвилини просто побути в тиші, видихнути, послухати улюблену музику. Я помітила, що зараз навіть після літніх канікул, коли здавалося б вчителі мали добре відпочити і прийти максимально заряджені – вони повернулися не такими. Кожен день війни впливає на психо-емоційний стан всіх українців. І я зрозуміла, що педагогам бракує свого куточка у школі, щоб перезавантажитися, видихнути в конкретно складний момент, коли ти розумієш, що зараз “вибухнеш”. А ти цього зробити не можеш, бо ж працюєш із дітьми”
зазначає найкраща вчителька року.
Педагогиня розповіла, що до останнього не вірила у свою перемогу, а коли піднімалася на сцену, серце вистрибувало з грудей. Проте їй було дуже приємно, що як педагога її цінують, визнають професійні навички. І це вона каже не лише про себе, але й про своїх колег.
Перемога в конкурсі принесла їй не лише визнання, а й 100 тисяч гривень, частину яких вона планує витратити на саморозвиток та подорожі. Галина Чепак переконана: найкращим у своїй справі може стати той, хто її щиро любить. Вона не просто навчає дітей – вона живе своєю професією, доводячи, що вчителювання – це не просто робота, а покликання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Куди подівся Коцик?”: натхнення, Сихів і сила дитячих спогадів