Цікаві факти про прапор України та інші державні прапори

Опубліковано:

0%

Хто був першим президентом України?

Вірно! Хибно!

Хто заснував Київ?

Вірно! Хибно!

Хто був першим українським космонавтом?

Вірно! Хибно!

Випадкова вікторина
Ух ти! Знаєш-знаєш де живеш!

Володієте загальними фактами про державу!
Ну майже! Десь трошки забулись, але знаєте де живете!
Слабо-Слабо! Треба почитати трошки!
Вам відомо мало фактів(
Ви москаль?

Поділіться своїми результатами:

23 серпня в Україні відзначають День державного прапора. З цієї нагоди «Сихів Медіа» підготувало добірку цікавих, подекуди незвичних фактів, про прапори різних держав.

  1. В України синьо-жовтий прапор. Але в 1918-му році Центральна рада, на чолі з першим президентом України Михайлом Грушевським, затвердила жовто-синій прапор. На початку 1992 року китайська художниця Мао Мао попросила тодішнього Президента України Леоніда Кравчука зробити все від нього залежне, щоб змінилося розміщення кольорів. Мовляв, якщо він і далі залишатиметься таким же, то під цим поєднанням кольорів країну чекає неминучий занепад і крах. Синій колір згори і жовтий знизу утворюють гексаграму «Пі», згідно з китайською книгою змін «И-цзин», це одна з чотирьох найгірших комбінацій. Її розшифровують так: «Будьте пильні і передбачливими. Не беріться ні за одну важливу справу, тому що вона швидше не збудеться, чим збудеться. Ваше оточення не розуміє вас, ви без всяких підстав сваритеся з друзями».
  2. Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства XIV століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.
  3. Спершу День Державного Прапора не відзначали на всеукраїнському рівні. Тільки у Києві 24 липня святкували цей день. А у 1990 році синьо-жовтий стяг замайорів над мерією столиці. А вже у 1991 році кілька нардепів винесли прапор у Раду, а наступного дня (так, саме 24 серпня) було проголошено незалежність нашої країни.
  4. Козацькі прапори Запорізького Війська часто використовували в своїх знаменах жовтий і золотий колір, особливо сильно помітною ця тенденція стала у XVIII сторіччі. Так само, на них зображувався лицар у золотих або червоних шатах.
  5. Першим прапором УРСР, за керування Леніна, став червоний стяг з жовто-блакитним прапором у верхньому лівому куті. Та в 1919, з ідеологічних міркувань, прапор УСРР став мати тільки червоний колір з абревіатурою назви республіки, облямованою золотою рамкою.

Прапор США має свій Кодекс. У кожного штату свій звід правил щодо використання та покарання за порушення регламенту. А ось, що можна робити з прапором:

  • Не повинно відбуватися зіткнення полотна з землею.
  • Якщо відбувається затирання країв, то він підлягає відновленню, або повному знищенню.
  • У нічний час доби прапор обов’язково висвітлюють.
  • Заборонено до використання в рекламних цілях і як принт на одноразових речах.
  • Неприпустимо використовувати в якості предмета одягу, покривал, оббивки меблів і постільної білизни.
  • Прапор заборонено схиляти навіть як знак поваги.
  • Можна по краях обносити прапор позолотою.
  • Квадрат з нанесеними зірками завжди повинен бути направлений вгору, перевертати можна в разі надзвичайних ситуацій.
  • Прапор США зобов’язаний колихатися за вітром вільно.

Символіка кольорів прапора Великобританії тісно пов’язана з територіально-політичним ландшафтом країни і транслює ідею об’єднання абсолютно різних регіонів. Так, прямий червоний хрест – це символ самій Англії і її покровителя, Святого Георгія, розташований під ним білий хрест – образ непокірної Шотландії та Святого Андрія, діагональні червоний і білий хрести позначають Ірландію та її хранителя Святого Патрика.

Деяка асиметричність розташування хрестів пов’язана з небажанням демонструвати чиє або перевагу, як показує історія, особливо запальні в цьому відношенні шотландці.

Символи додавалися на прапор Великобританії поступово. Англійське прапор з’явилося ще в 1277 році, шотландський елемент додався в 1634-му, а Ірландія приєдналася до них лише в 1801 році. До речі, незважаючи на те, що всі ми звикли саме до такого офіційного увазі британського прапора, офіційно державним він не названий досі.

Історичні факти пояснюють, чому у Німеччині такий прапор. Самі мешканці кажуть, що чорний колір — це похмура ніч, сумний темний досвід. Червоний колір — це не що інше, як кров пролита солдатами в боротьбі за свободу. А золотий (або жовтий) — це схід сонця, який знаменує надію і розвиток.

Прапор Непалу є єдиним непрямокутним прапором у світі. Прапор являє собою спрощену комбінацію з двох окремих вимпелів. Його малиновий колір — це колір рододендрона, національної квітки країни. Червоний також є ознакою перемоги у війні, синє обрамлення — це колір світу. До 1962-го року емблеми прапора (сонце і півмісяць) володіли людськими обличчями.

З метою модернізації прапора обличчя вирішили видалити. Обличчя залишалися на королівському штандарті аж до скасування монархії в 2008 році. Прапор був прийнятий з формуванням нового конституційного уряду 16 грудня 1962 го року. Окремі вимпели використовувалися в двох попередніх століттях, подвійний  вимпел почав використовуватися з 19-го століття.

Цей незвичайний прапор, як правило, часто (і помилково) відносять до імперії Бенін. Це один з чотирьох прапорів, який сьогодні знаходиться у національному морському музеї Грінвіча поблизу Лондона. Існує деяка невизначеність щодо точного походження прапора, чи прийшов він безпосередньо з Беніну або використовувався сусідніми народами.

Ім’я «Кеннеді», написане на паперовій етикетці і прикріплене до прапора, судячи з усього, говорить про те, що він був доставлений назад адміралу Ф. Кеннеді в 1897-му році після експедиції проти Беніну, що може говорити про те, що прапор має бенінське походження. Однак прапор дуже схожий на три інших західноафриканських прапора, що зберігаються в музеї, які виникли не в Беніні, а у сусідніх народів.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ