Фільми про Україну, її історію та людей

Вероніка Барабаш

Опубліковано:
Фото: Kinofilms ua

Протягом останніх декількох років можемо спостерігати стрімкий розвиток українського кіно: картинка стала якіснішою, актори грають переконливіше, а сюжети нарешті розповідають про ті сторінки нашої історії, що так довго замовчували. Пропонуємо вам підбірку фільмів, які знаходяться у вільному доступі та які, на нашу думку, не залишать вас байдужими.

«Крути 1918»

                                     Дивились в очі смерті з гімном України  на вустах

Січень 1918 -одна з найстрашніших сторінок в історії нашої країни.   Тоді,  кілька підрозділів українського війська,  здебільшого київські  студенти та гімназисти , змогли затримати потужну армію більшовицького командира Михайла Муравйова на залізничній станції Крути, через яку, більшовики наближались до Києва.

    Більше чотирьохсот студентів стали на захист та змогли затримати чотиритисячну добре озброєну армію,  та поклали своє життя  за незалежність своєї країни.

      Фільм українського режисера  Олексія Шапарєва,  вийшов в прокат 7 лютого 2019 року, і став лауреатом Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” і  отримав “Премію глядацьких симпатій”.

«Ціна правди»

       Гатер Джонс- валлійський журналіст якому вдалося взяти інтерв’ю у Гітлера, приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. У Москві  перед Джонсом постає питання звідки у союзу є кошти,  в той час коли у світі криза. Джонс знайомиться з впливовим американським журналістом Волтером Дюранті та репортеркою Адою Брукс, яка дає йому підказку, де шукати корінь «радянського чуда». Ґарет прагне  побачити все на власні очі і дізнатись правду,  незважаючи на погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування.

   «Ціна правди» – драма заснована на реальних подіях. Екранізувати історію взялася польська режисерка Аґнєшка Холланд. Перший фільм в історії українського кінематографа, який є доступним для людей з вадами зору та слуху  в усіх кінотеатрах країни. Завдяки мобільним застосункам Earcatch та Subcatch, люди з порушенням зору чи слуху зможуть отримувати тифлокоментар або адаптовані субтитри у своєму смартфоні.

«Захар Беркут»

Друга спроба екранізувати повість Івана Франка

Історична драма «Захар Беркут» – американсько-український художній фільм українського режисера Ахтема Сеїтаблаєва та  американця Джона Вінна. Кіносценарій фільму написаний Ярославом Войцешеком і Річардом Ронатом на основі однойменної повісті  «Захар Беркут» Івана Франка.

Зйомки відбувалися в Карпатах і під Києвом. За всю історію сучасної української кіноіндустрії, розповідають експерти, для “Захара Беркута” було зроблено найбільш грандіозні декорації. Бюджет фільму становить 113,5 млн. грн., а зняли його за дуже короткий термін – відеозйомки тривали лишень 50 днів .

Версія з українськомовним дубляжем вийшла в прокат в Україні  ще 10 жовтня 2019 року.

«Заборонений»

Писав правду- через правду і загинув

        1960-80рр-період, коли починають масово заарештовувати українську інтелігенцію. 

        Ще тоді, під час прем’єри фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», вони виступили проти радянської влади. Стус, Анна Горська, Михайлина Коцюбинська, Іван Дзюба, Юрій Бадзьо, Левко Лук’яненко, В’ячеслав Чорновіл, Іван Світличний. Заплатили своїм життям тоді,  щоб зараз ми мали свободу слова, українську мову і незалежність. 

     «Бандерівець» або «бандера» – але не підкупний. Стус тримався до останнього і не здався. Писав правду-  і так трагічно загинув.

      Загалом, автори і режисер фільму змогли передати нам атмосферу тих подій.  Варто зазначити, що акторів підбирали дуже ретельно, враховуючи ознаки зовнішнього вигляду. А  як вдало було підібрано актора на виконання ролі Василя Стуса, неймовірна схожість допомагає поринути і повірити в історію яку нам ілюструють.

      Біографічну драму «Заборонений» зняв режисер Роман Бровко за сценарієм Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова. Проект став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно.

«Пульс»

Неможливе-стає можливим

        Юна дівчина живе в маленькому містечку з великою мрією- попасти на Олімпійські ігри. Оксана- одна з найкращих легкоатлеток, з великими цілями та мріями розпочинає свою кар’єру. Автомобільна аварія руйнує все її життя. Внаслідок сильних травм дівчина втрачає зір і здавалось, мрія залишається недосяжною. Та Оксана не з тих, хто так просто здається.

   «Пульс» — українська спортивна драма режисера Сергія Чеботаренка, заснована на реальній історії української спортсменки, легкоатлетки, Паралімпійської чемпіонки 2008 року, п’ятикратної срібної та бронзової призерки літніх Паралімпійських ігор 2008, 2012 і 2016 років — Оксани Ботурчук.

Вероніка Барабаш

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ