Фестиваль “Клуб молодого винахідника”: простір, де фантазії юних експериментаторів втілюються в реальність

Опубліковано:

У п’ятницю, 14 лютого, у ліцеї ім. І. Пулюя вдруге відбувся мініфестиваль проєкту “Клуб молодого винахідника” — КМВ Фест,  минулоріч вперше захід відбувся на Сихові у спорткомплексі “Мандаринка”. Цього року фестиваль об’єднав 13 клубів із 10 шкіл Львова та Коломиї. Журналістка “Сихів.Медіа” побувала на мініфестивалі й поспілкуватися з організаторами та юними винахідниками. 

КМВ Фест — це простір, де наука стає ближчою і юні винахідники роблять перші кроки до великих відкриттів. Цьогоріч учасники фесту провели досліди та експерименти на очах у близько 500 відвідувачів, зацікавлених наукою та інноваціями. 

“Це вже другий фестиваль “Клубу молодого винахідника”, який ми проводимо у Львові. Суть цієї події полягає у тому, щоб на одній локації зібралися представники різних Клубів, які діють у Львові й не лише.”

розповідає керівниця молодіжного простору STEAM-освіти Lviv Open Lab з мережі ТВОРИ!, координаторка міжнародного проєкту “Клуб Молодого Винахідника” в Україні від Lviv Open Lab Анастасія Мартинюк.

Одна з організаторок зазначає, що головна мета фесту — популяризувати науку й показати, що кожен може бути експериментатором і створити щось своє.

Під час фестивалю відвідувачам випала можливість не лише побачити на власні очі винаходи школярів, але й дізнатися більше про них від розробників та взяти участь в різноманітних експериментах.  

“З 7 класу я любив вивчати фізику. Мені сподобався параграф у підручнику і я почав вчити далі. Зараз ми у 9 класі й беремо тему  “Радіоактивність” і це дуже цікаво. У майбутньому я планую пов’язати своє життя з географією. Займаюся спортивним туризмом, а саме ходжу в гори. Це дуже корисно для тіла. Для мене цікаво побувати там, де я ще не був.”

повідомляє учень 9 класу Коломийського ліцею №1 імені Василя Стефаника. 

Окрім цього, Денис радо розповідає про кожен з винаходів, які представляла його група. Школяр зазначає, що це командна робота й чесно зізнається, що не всі задуми їм вдалося втілити в життя. Хлопець зауважує, якби була можливість реалізувати один з цих експериментів у реальному житті, то він би обрав міст, який підіймається завдяки тиску. Винахід рухається за допомогою повітря, яке потрапляє через спеціальну трубку, що сполучає міст та звичайний медичний шприц. 

Ще одна з команд провела експеримент на петрушці. Учні під наглядом вчителів помістили рослину у вісім різних рідин: контроль, алюміній, купрум, залізо, спирт, цукор, сіль та оцет. Дослідження розпочали 3 лютого і вже під час фестивалю кожен охочий міг спостерігати за змінами петрушки, які відбулись за 11 днів. 

Вчителька СЗШ №23 зауважує, що зазвичай у воду додають сіль чи цукор, щоб квіти зберігалися довше, але їх експеримент показує, що це не найкраща добавка. За результатами дослідження рослина не зів’яла й зберегла свій природний колір у банці з купрумом та контролем. 

Окрім експерименту над петрушкою, школярі 7 лютого помістили насіння льону та люпину у різні солодкі напої й спостерігали за їх змінами. 

“Я вже вдруге на такому фестивалі. Це та подія, яка збирає дітей. У нас сьогодні були школярі, які минулого року не їздили з нами й вони під враженнями від побаченого. Діти вже думають, що можна зробити далі. Такі фестивалі — це популяризація науки.”

зізнається вчителька фізики львівської школи №90 Мирослава Табінська. 

Під час фестивалю на відвідувачів чекали не лише демонстрації винаходів, але й цікава гра від школярів ліцею, де проходив мініфестиваль. Одна з учениць провела вікторину про патрона їхньої школи — Івана Пулюя. Хто першим відповідав правильно, той отримував смаколик. 

Фестиваль закінчився врученням сертифікатів від Департаменту освіти та культури ЛМР на 15 000 грн та від EdPro на програмне забезпечення mozaBook.

“Клуб молодого винахідника” — це така неформальна зустріч. У дітей є зацікавлення наукою і розуміння, що вона проста та цікава. 

Ми щороку плануємо робити такий фестиваль. Я вже анонсувала на початку нашого відкриття, що це тільки одна частина КМВ Фесту, а друга буде пізніше, десь у кінці травня.”

анонсує вчителька інформатики ліцею ім. Івана Пулюя ЛМР, менеджерка проєкту “Клуб Молодого Винахідника” від Lviv Open Lab та координаторка клубів у Львівській області та Західній Україні Ольга Доскочинська.

Анастасія Мартинюк зазначає, що їй би дуже хотілося масштабувати проєкт і зробити його на рівні всієї країни, а не лише Львова. Наприклад, Форум “Клубу молодого винахідника” в Україні. Партнери Lviv Open Lab з Центру науки Коперник щорічно проводять великий форум, де збираються представники з різних країн. На думку керівниці молодіжного простору STEAM-освіти Lviv Open Lab з мережі ТВОРИ!, було б добре організувати таку подію разом з іншими партнерами-координаторами міжнародного проєкту “Клуб молодого винахідника” в Україні — МАН та Центром Науки Тернополя.

Соломія Добрянська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реконструкція лікарні святого Луки: що зміниться

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ