У Сихівському районі реалізують пілотний проект з енергоефективності

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

У Львові стартував пілотний — «Енергоефективний район», бюджет якого — 5 мільйонів євро, а тривалість — 4,5 роки.

Проект впроваджує Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ. Пілотним районом для впровадження проекту обрано Сихів. У межах Сихова буде обрано пілотний мікрорайон.

Проект запропонує обраному мікрорайону додатковий механізм енергоефективних заходів. Окрім того, у рамках проекту розроблять комплексну модель енергоефективного постачання та споживання теплової енергії для обраного мікрорайону та сприятимуть поширенню набутого досвіду.

За словами директорки департаменту житлового господарства та інфраструктури Ірини Маруняк, за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку у Сихівському районі планується встановити 480 ІТП у будинках. Перша черга — це встановлення 165 ІТП. Тому для реалізації проекту «Енергоефективний район» найперше зосереджуватимуть увагу на будинках, де мають бути встановлені ІТП.

«Будинки для впровадження цього проекту першочергово будуть відбиратися ті, де буде встановлюватися ІТП. Також будемо брати для роботи і ті ЦТП, які подають тепло у будинки із встановленням ІТП. Тобто, якщо маємо встановити 165 ІТП у будинках, то ці будинки, умовно, обслуговую 9 ЦТП і, відповідно, цих 9 ЦТП будуть братися за основу, щоб провести комплексний аналіз: в якому стані теплові мережі, в якому стані будинок, які ще інженерні мережі підведені до будинку та ін. На основі такого, загального, аналізу буде відбиратися один мікрорайон на Сихові, де буде проведено комплексні заходи з енергоефективності», — пояснила Ірина Маруняк.

Вона зазначила, що люди утеплюють квартири клаптиками, а це не дає ефекту. Правильно, коли утеплений цілий будинок, цілий квартал, який черпає теплову енергію від одного ЦТП — тоді помітна енергоефективність.

Наразі відбуваються робочі зустрічі, в рамках яких буде визначено, яку частку профінансують за кошти Німецького уряду, мешканців, міської ради.

Ключові складові проекту «Енергоефективний район»:

  1. Вибір пілотного мікрорайону в межах Сихова.
  2. Розробка додаткового механізму фінансової підтримки впровадження енергоефективних заходів, який доповнюватиме програми Фонду енергоефективності та враховуватиме необхідність надання додаткової підтримки отримувачам субсидій.
  3. Надання технічної підтримки з впровадження енергоефективних заходів в обраному мікрорайоні.
  4. Аналіз споживання енергії та розробка оптимізованої моделі постачання та споживання теплової енергії.
  5. Поширення набутого досвіду.
Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ