Дитячі онкологи Чорнобильської лікарні застосували новий протокол для лікування пухлини мозку

Опубліковано:
Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Львівські онкологи вперше застосували новий протокол для лікування пухлини мозку, його отримує 10-річна дівчинка зі Стрия, у якої діагностовано медулобластому – пухлину мозку.

Юна пацієнтка Марта потрапила в сихівську лікарню вже після видалення пухлини нейрохірургами іншого медзакладу, у важкому стані – з моторною афазією, геміпарезом зліва, практично нерухома. Медики Чорнобильської лікарні розпочали лікування за новим протоколом – одночасно застосовуючи хімієтерапію та променеву терапію.

Дитячі онкологи щодення контролюють стан дитини та лабораторні показники, що допомогає за потреби швидко реагувати на відхилення та продовжувати заплановане лікування. Пацієнтка успішно відновлюється: уже може говорити, починає самостійно ходити. З юною пацієнткою працює мультидисциплінарна команда лікарні – онкологи, хірурги, невролог, педіатр, логопед, ерготерапевт, реабілітолог та ін.

“Добрий відгук організму дівчинки на новий протокол та зусилля усіх наших фахівців дають нам можливість сподіватись на успішне завершення лікування. Це не трапиться завтра чи наступного тижня, адже лікування медулобластоми та її наслідків досить тривале. Проте результати, які ми досягли на цьому етапі, збільшують шанси на одужання”, – розповіла онколог Христина Запоточна.

Лікарка зауважила, що в лікуванні допомагає раннє звернення пацієнтки до лікарів. Батьки Марти одразу забили на сполох, коли у дитини з’явилась ранкова нудота та блювання без причини, головний біль, сонливість та млявість. Медики в Стрию спочатку призначили лікування від кишкової інфекції, авітамінозу. Проте за якийсь час в Марти з’явилось похитування при ходьбі і посилився головний біль, мати пацієнтки звернулась у приватну клініку, фахівці якої запідозрили пухлину у голові. Обстеження у Львові підтвердили діагноз, дівчинку негайно прооперували нейрохірурги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львівському центрі Незламні врятували 62-річного донеччанина.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ