Фото: Сихів Медіа
Помітили? Майже в кожному сихівському дворі одні й ті ж діалоги: «Мій мчить без страху, майже як дорослий»! «Мій виробляє такі трюки, як демонструють блогери»! «А мої понабивали стільки синців на ногах – не злічити»! Це про маленьких самокатерів, які через років 10 пересядуть на дорослі електросамокати і чудитимуть куди ризикованіші маневри.
Чи усвідомлюють батьки, яку відповідальність беруть на себе, купуючи дитині перший самокат? Самокат – не іграшка! І якщо ваше чадо щодня скиглить, що «у всіх в дворі вже є», спершу почитайте, про які наслідки «покатушок» ви обов’язково повинні знати.
Якщо ваш малюк захопився трюковим самокатом – це чудово! Адже це гарно проведений час, активне дозвілля і користь для здоров’я. Та зверніть увагу на сихівські двори – головне місце для катання дітей: більшість із площ заставлені припаркованими автомобілями. А найбільш поширена причина ДТП з участю дітей – це несподіваний виїзд дитини на самокаті із-за припаркованої машини. В цій ситуації водій машини, що рухається навіть на мінімальній швидкості, може не зреагувати. Тому наголосіть дитині, що якщо він отримає довгоочікуваний двоколісний подарунок, то повинен рухатись лише тротуарами та пішохідними переходами. Проїжджа частина – для дорослих водіїв і вона небезпечна.
На внутрішньоквартальних сихівських двориках вистачає небезпек – це собаки, що можуть неадекватно зреагувати на різкі рухи трюкових самокатів, також це літні люди, які не можуть швидко відскочити, побачивши, що мчить самокатер. Саме тому дитина мусить засвоїти правила поведінки із самокатом, обрати безпечне місце для катання, а зробити це без участі батьків не можливо. Вийдіть з дитям на першу прогулянку з самокатом і оберіть ці місця. Від цього залежить не лише задоволення від катання, а й здоров’я та життя вашого чада.
Шкільний офіцер поліції Віра Проців попереджає:
«Згідно Закону України «Про охорону дитинства» відповідальність за дії неповнолітніх, що призвели до наслідків, несуть батьки. Тому дорослі зобов’язані роз’яснити своїм дітям елементарні правила дорожнього руху, випускаючи на вулицю. До 10 років діти повинні перебувати у дворі під батьківським наглядом, інакше це порушення, неналежний догляд. До 14 років дитина вважається малолітньою, а отже нагляд за її діями повинен здійснюватись дорослими. А також відповідальність за порушення цього правила лежить на батьках чи опікунах».
Отже, пам’ятайте: дитячі самокати – доросла відповідальність! Травми? Пошкодження чужого майна? Нестимуть відповідальність мами й татусі. Це може бути як усне попередження (вперше), так і штраф згідно з статтею 184 ККУ.
На жаль, усні чи письмові рекомендації не однаково позитивно впливають на дорослих, тому редакція Сихів.Медіа підготувала для вас статистику за цей рік: з січня 2021 до квітня трапилось 87 ДТП з участю дітей. Травмовано 85 дітей, 76 вважають постраждалими і, на жаль, 3 загинуло. Не поповнюйте статистику через те, що випустили малюків на вулицю, не пояснивши елементарних правил. А ще пам’ятайте, що саме ви, дорослі, є головним прикладом і модель поведінки для дітей. Якщо ви самі будете порушувати правила, то жодні уроки чи виховання не змусять дитя їх дотримуватись. Створіть культурне середовище, де повага та безпека будуть основними цінностями. Кожен ваш крок важливий для дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запропонуй ідеї для вдосконалення району.