“Смачне знайомство”: як минув суботній фрі-маркет в Залізній воді. Фото

Опубліковано:
Ірина Довгополюк

Цими вихідними в міському сад-городі в парку “Залізна вода” відбулось смачне знайомство. Попри дощ в новому громадському просторі зібрались кілька десятків людей, які куштували зелень та городину вирощену в “Розсаднику”, обмінювались одягом, прикрасами, рослинами та збирали кошти для медичного батальйону “Госпітальєри”. Як це було – в новому матеріалі “Сихів.Медіа”.

Громадський простір “Розсадник” з’явився навесні минулого року, коли екоактивісти ГО “Плато” провели в закинутій частині парку “Залізна вода” кілька толок. З того часу невеликий простір “обріс” високими і низькими грядками, вермикомпостером та щотижневими подіями в “Розсаднику”.

Суботня зустріч мала на меті три речі: познайомити містян з городиною, яка виросла на грядках, провести фрі-маркет для обміну речима, а відповідно і продовження їхнього життя, та збору коштів для медичного батальйону “Госпітальєри”. Попри вітер та дощ на зустрічі вдалось зібрати 3250 гривень, які організатори події уже передали “Госпітальєрам”.

“Ідею формату фрі-маркету запропонувала еко-експертка Діана Попфалуші. На підготовку заходу у нас пішло близько тижня. Нам подобається, що тут ми можемо експериментувати з різними благодійними ініціативами, а не зосереджуватись тільки на вирощуванні.

Як мінімум двічі на тиждень ми стараємось щось організовувати. Наприклад, минулого разу ми розмовляли з психологинею про вплив природного середовища на психоемоційний стан. А сьогодні ми говоримо про швидку мову, консюмеризм. Паралельно розповідаємо про наш “Розсадник”. Все це для того, щоб нами цікавились люди, бо кожен, хто сюди приходить, надихає нас на нові цікаві експерименти,” – розповіла координаторка простору Анжеліка Зозуля.

На події кожен знайшов щось цікаве для себе: нову книгу чи спідницю; дізнався більше про грядки та городину, яку насправді так просто вирощувати в наших широтах; зірвав додому букет м’яти чи кілька голівок редиски до салату. Десятки посмішок, вибух зеленого навколо та надзвичайно смачні частування – прості, але надзвичайно важливі речі в цей складний час повномасштабної війни в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арсеній Мірзоян заспівав для маленьких пацієнтів Чорнобильської лікарні. Фото.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ