Що таке державність? У Центрі Довженка фахівці озвучили свої думки

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

24 серпня, у День Незалежності України, у Культурно-освітньому центрі ім. Довженка, відбулася дискусія про процеси державотворення, виклики перед українською днржавою, моральні цінності тощо.

До дискусії долучилися український перекладач, письменник, науковець Андрій Содомора, український політик, народний депутат України Олег Березюк, франкознавець, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Орест Фредина. Модерував розмову Алім Алієв, програмний директор Кримського Дому.
Зокреиа, Андрій Содомора наголосив, що загалом роки незалежності нашої держави — період важкої, інтенсивної праці, відповідальності.

«Для мене роки незалежності — це передусім дуже-дуже інтенсивна праця. Незалежність — це велика відповідальність і великий обов’язок. Я постійно згадую свого батька, який пройшов важкі часи. У нього була непохитна віра в те, що ми будемо такі, які ми є сьогодні, якщо станемо на шлях повної незалежності. Я думаю, кожен із нас повинен виправдати ті роки незалежності та віру тих, хто віддав за це життя, й віддає своє життя сьогодні. Це є період великої інтенсивної праці й обов’язків», — зазначив науковець.

На томість Богдан Тихолоз зауважив, що для нього 27 років нової української незалежності, це, перш за все, школа свободи.

«Свобода — це не лише дар, а й випробування. Ми повинні розуміти, що ці 27 років праці, випробувань, помилок, знахідок і відкриттів — це просто фаза, близька до нас, рідна нам, фаза дуже тривалого процесу. Коли ми говоримо про українську державність, ми повинні виводити її далеко до 1991 року, розуміти, що ця незалежність була оплачена дуже високою ціною національно-визвольних змагань 20-го століття», — наголосив фахівець

Отець Орест Фредина також висловив свої міркування на тему незалежності з погляду священика.

«Я — священик, і для мене час незалежності — це динамічний час пориву духа. Це є час, коли ми, українці, змогли побачити себе різними мовами, різними національностями, і почути, що ми — люди, що ми один одному можемо бути рідні. Коли ми разом, коли ми згуртовані — у цьому маємо колосальну силу, ми маємо право мріяти і маємо можливість ті мрії реалізувати. Це є благословенний час, і я за нього дякую Богові і вітаю всіх українців», — підсумував Орест Федина.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ