Читають квитанції й чеки: у ліцеї на Сихові вчителька запровадила новий метод заохочення дітей до читання

Опубліковано:
Фото: ілюстративне

У ліцеї “Оріяна” на вулиці Чукаріна, 3, вчителька української мови та літератури Людмила Сакович знайшла спосіб заохотити дітей до читання, запровадивши “тихе читання” – час на уроці для самостійного читання улюблених книжок. Вона також започаткувала “книжкові виклики”, щоб допомогти учням обирати літературу.

Особливість методу – у викликах, які діти можуть обирати відповідно до свого інтересу: наприклад, прочитати книжку з зеленою обкладинкою або твір, написаний у рік народження учня. Учні записують враження від прочитаного у загальний “Щоденник вражень”, що розвиває у них навички обдумування та аналізу текстів.

“Багато думаючи про те, що діти не читають, я спробувала кілька варіантів, один з них – “тихе читання”, яке я практикую під час кожного уроку літератури. Я викладаю українську і зарубіжну літературу, у нас уроки стоять парами у середу і у вівторок. Тож у нас є правило, що кожна з пар закінчується “тихим читанням”. Діти приносять книжки, хтось залишає у школі у шафці, хтось носить щодня

розповіла Людмила Сакович.

Школярі, за її словами, читають квитанції, магазинні чеки та етикетки, оскільки сучасна школа поступово відходить від традиційних диктантів, переказів і творів. Людмила Сакович, окрім роботи вчителькою, працює менеджеркою освітніх проєктів Інституту суспільних ініціатив та є заступницею директора ліцею “Оріяна”.

“Я працюю не лише в межах ліцею, а і як тренерка, тож спілкуюся з вчителями з інших закладів у межах цього і дійсно бачу, що станом на сьогодні у нас є проблеми з переказуванням. Діти можуть читати, але не запам’ятовувати, про що. Зараз дуже часто діти приходять до першого класу і я ще не бачила мами, яка каже, що її дитина нічого не вміє. Батьки кажуть, що дитина чудово читає, але ми бачимо, що у гонитві за тим, щоб дитина як раніше зачитала, батьки сягають читацької грамотності лише у технічному плані і насправді діти не розуміють, що вони прочитали

зазначила засновниця нового методу читання.

Нова ініціатива отримала підтримку серед освітян з інших міст, які також почали використовувати “тихе читання” у своїх школах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У сихівських школах брак вчителів: перелік актуальних вакансій

Сихів Медіа