“ReStare” – це місце, де хаос стає упорядкованим космосом. І такий простір функціонує в Сихівському районі уже понад півтора року. Сьогодні, 9 вересня, майстерня відкрила свої двері для екскурсії та майстер-класу в рамках Днів європейської спадщини у Львові, як це було – читайте в новому матеріалі “Сихів.Медіа”.
Майстерня “ReStare” працює на вул. Персенківка, 19 на території старого заводу “Електрон”. “ReStare” відновлює автентичні вироби уже півтора року поспіль, щодня команда проєкту займається тим, що рятує зі смітників цікаві та унікальні елементи декору, створені в XX сторіччі.
Працівники “ReStare” вишукують залишені речі на смітниках, купують їх у львів’ян та співпрацюють з ремонтниками. Знайдені речі оглядають, обдумують і відновлюють наскільки це можливо, деколи, за словами засновниці простору, майстерня придумує нові функції для речей, а деколи їх просто миють і виставляють на продаж.
“Давайте цінувати старі речі, вони теж класні. Стара культура теж може бути сучасною, особливо, якщо правильно до цього підійти. Стара, обдерта, нікому непотрібна річ може підсилити сучасні інтер’єр в рази більше, ніж щось нове куплене в “Епіцентрі”. І це ми маємо розуміти, і другий момент, який ми маємо розуміти, – Львів відрізняється від інших міст історією, а точніше тим, що ми бачимо перед очима кожного дня – старими речими”, – поділилась засновниця простору Христина Бадзян.
Відвідувачі майстерні мали можливість не лише роздивитись унікальні дзеркала, ванни, кахлі чи двері, а також взяти участь в майстер-класі з реставрації дверей.
“Сьогодні ми пробуємо знімати фарбу в рукавицях і респіраторах за допомогою фену. Для початку потрібно зняти всі шари старої фарби, яких може бути близько 10, для цього необхідно добре нагріти фарбу, аби її повністю здерти. Будемо бачити як воно буде йти, маємо сьогодні багато охочих попрацювати. Після зняття фарби двері ще проходять етап шліфування, щоб вони були приємними на вигляд”, – розповів працівник майстерні Микола.
Майстерня вражає різноманіттям предметів декору, які можна знайти на полицях, під стінами та на стінах. Як і вражає територія, де знаходиться простір, адже на одні локації розташовано і майстерня з порятунку старих речей, і будівельний магазин, який полегшує роботу реставраторам, і майстерня, яка створює нові меблі, і ще велика кількість закинутих кімнат, які потребують ремонту, проте мають великий потенціал стати ще однією вартою уваги локацією на вул. Персенківка, 19.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівські бібліотеки приймають російську літературу на макулатуру.