“Через 17 концтаборів до олімпійського золота”: на Боднарівці створили мурал

Опубліковано:

Сихівський район поповнився новим муралом. На стіні середньої загальноосвітньої школи №32, що на вул. Ярослава Гашека, 13, нанесли мурал приурочений до 100-річчя з дня народження Віктора Чукаріна. Вуличний художник Тарас Довгалюк створив стінопис в честь відомого львівського гімнаста в авторському стилі аерозольними фарбами.

Мурал створили за ініціативи депутатів Львівської міської ради, управління спорту та управління культури ЛМР. Кошти, а саме 375 тис. гривень, на новий стінопис виділила депутатська комісія культури, молоді, спорту та зовнішніх зв’язків.

“Ми бачились на вулиці Чукаріна, говорили, що це буде вул. Чукаріна, 30. Комунікацію з мешканцями вела Сихівська адміністрація, вона теж допомагала погоджувати мурал, мешканці сказали, що будуть утеплювати будинок цьогоріч і кілька інших будинків на цій вулиці сказали аналогічно.

І задум підвис, ми не розуміли де малювати, хоч уже і були виділенні кошти міською радою, і все впиралось лише в стіну. І одного вечора я подумав, що от є сіра стіна на школі, яку варто розмалювати. Також біля цієї стіни проходить реконструкція стадіону, згодом тут буде мистецько-спортивний простір,” – прокоментував один з ініціаторів проєкту Володимир Гой.

Загалом, від ідеї створення муралу до завершення робіт, минуло майже три місяці. За словами Володимира Гоя, ідея створити мурал з’явилась в листопаді, активна фаза робіт тривала близько місяця, стільки ж і тривало погодження проєкту.

Зазначимо, що стіна школи №32, де розмістили новий мурал, наразі не є утепленою. Проте, за словами Володимира Гоя, коли управління освіти ЛМР, яке відповідає за утеплення львівських шкіл, чи місто матиме кошти на проведення робіт, мурал поновлять на утеплену стіну. Ці роботи будуть внесені в кошторис утеплення школи №32.

“На цей мурал пішло кілька сотень аерозольних балончиків. Зазвичай так і йде, єдина специфіка цього муралу – холод. Малюнок створено зимою і я робив підкладку, тому що це цегла силікатна і треба грунтувати, підкладку робити. Вона у нас теж була балончиками, бо зараз водяною фарбою неможливо працювати. Через це були трохи більші витрати, аніж статистично на мурали,” – прокоментував автор муралу Тарас Довгалюк.


Робота взимку має свою специфіку – необхідно працювати в холод, в товстих рукавицях, а також Тарасу Довгалюку доводилось робити вимушені перерви в роботі через хуртовини і дощі. Уже до кінця цього тижня компанія, яка надала риштування, має розібрати конструкцію і сихівчани врешті зможуть повноцінно насолоджуватись муралом.

За словами Тараса Довгалюка, мурали в Сихівському районі не є чимось новим, а є тим, “що працює”. Проте стінописи на Сихові – це пріоритетно багатоповерхівки, відповідно для створення таких муралів потрібно утеплені будинки, адже це гарантія того, що за кілька років його не замалюють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тест. Сихівський район в 5 фактах.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ