У Львові перевірятимуть будинки через випадки отруєння чадним газом

Опубліковано:

 

Через збільшення випадків отруєння чадним газом, у Львові розпочинають позапланову перевірку справності димовентиляційних каналів та наявність витяжки в будинках, які обладнані пічним та газовим опаленням.

До перевірки залучать комунальні служби міста, та, за потреби, спеціалістів ПАТ «Львівгаз». Перевірка триватиме місяць-півтора, і за цей час оглянуть усі будинки комунальної власності міста. Також провести такі перевірки зобов’яжуть керівників ОСББ та ЖБК. Мешканців просять з розумінням поставитись до цих заходів, та сприяти діям комунальників і допускати працівників до перевірки.

«У найближчі дні ми розвісимо довідки — елементарні правила поводження з газовими приладами, і проведемо перевірку. Але якщо люди не зрозуміють, що їхня безпека у їхніх руках, то такі випадки будуть продовжуватися. Також закликаю кожного львів’янина перевірити свої газові прилади, і якщо є хоч якась підозра — викликати фахівця і перевірити це обладнання, щоб бути спокійним. І як мінімум — поставити газовий сигналізатор, щоб він сигналізував, якщо щось не так, щоб одразу можна було вжити відповідні заходи. Перевірки організовують голови райадміністрацій, фахівці підуть будинок за будинком, як це робиться двічі в рік. Також закликаємо власників відомчих будинків, ЖБК і ОСББ також розпочати негайно цю роботу, щоб усе перевірити», — повідомив Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Коли під час обстеження виявляють порушення газових норм і правил — несправні газові прилади, або є некоректне, незаконне переобладнання газових приладів — складається попередження про те, що виявлені недоліки потрібно усунути. Якщо ж мешканець не ліквідовує порушення, тоді районна адміністрація подає позов до суду про примусове виконання цього припису.

Зазвичай, причиною нещасних випадків отруєння чадним газом є відсутність тяги у димоходах, несправність чи неправильна експлуатація газових приладів, та легковажність мешканців до важливості перевірки. Тому основна вимога — це притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади для опалення — через вікно, через двері, і через вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Якщо одне з таких правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ.

З початку 2019 року у Львові зафіксовано 7 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждало 19 осіб, з них 6 — діти. Є 2 смертельні випадки.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ