Візуалізація ЛМР
У конкурсі на краще брендування громадського транспорту переміг Костянтин Череповський. Ще протягом двох тижнів концепцію доопрацьовуватимуть фахівці.
В оголошеному Львівською міською радою конкурсі на найкраще брендування громадського транспорту взяли участь чотири дизайнери — Назарій Кондратюк, Тетяна Стефанишин, Назар Хітреня та Костянтин Череповський.
Після представлення концепцій, відповідей на запитання громадськості та наради журі конкурсу вирішило обрати переможцем концепцію Костянтина Череповського і взяти цей варіант за основу для доопрацювання.
«Треба зважити на те, що ліврею ми розробляємо не на день, не на рік і не на три роки. Ми розробляємо ліврею на довше, тому думаємо, що жоден з варіантів не може бути взятий і вже нанесений на транспорт чи внесений в специфікацію на придбання нових тролейбусів. Ідея полягає в тому, щоб зробити ліврею, яка стане стандартом для всіх нових замовлень. І поступово під час ремонтів будемо доводити весь транспорт до цієї схеми розфарбування. Тому ми вважаємо найоптимальнішим варіантом на сьогодні — обрати переможця, але взяти його роботу за основу, яка далі буде доопрацьована за участі фахових дизайнерів», — розповів заступник директора житлового господарства та інфраструктури Андрій Білий.
Він зазначив, що після доопрацювання, яке триватиме близько двох тижнів, громадськості представлять остаточний варіант лівреї.
Варіант-переможець наразі передбачає розфарбування громадського транспорту у жовтий, який за умовами конкурсу має бути базовим, і білий кольори, а також, як опцію, — можливість позначення різними кольорами різних видів транспорту.
«Ми виходимо з того, що базовим є жовтий колір. Щоб зменшити площу жовтого кольору, обводимо кузов білим, додаючи йому пластики. Також у нас є сучасні і застарілі моделі транспорту, які досі використовуються. Тому міжвіконні простори зафарбовуємо чорним, таким чином наближуючи застарілі моделі до нових. Також ми додаємо логотип міста. Його треба наносити на плашку, яку можна використовувати для розрізнення видів транспорту — трамваїв, тролейбусів, автобусів. Цю опцію можна й не використовувати і робити всі плашки одного кольору», — розповів автор концепції Костянтин Череповський.
Основними перевагами концепції, за словами Костянтина Череповського, є її впізнаваність, простота та адаптивність до різних моделей транспорту.
Андрій Білий також додав, що після затвердження остаточного варіанту лівреї переможець конкурсу напрацює детальне розміщення елементів розфарбування для кожної моделі транспорту.
Згідно з умовами конкурсу, переможець після розроблення брендування для всіх моделей транспорту отримає винагороду. Призовий фонд становить 36 000 грн з урахуванням усіх податків та зборів.
Нова ліврея стане обов’язковою при закупівлі нового рухомого складу, а наявний у місті громадський транспорт перефарбовуватимуть поступово під час ремонтів, модернізацій тощо. «Нову ліврею ми будемо використовувати для всього нового транспорту, вона буде вказана в специфікації під час закупівлі, тому виробник одразу буде розфарбовувати транспорт так, як нам треба. Транспорт, який вже є в місті, перефарбовуватимуть з часом», — пояснив Андрій Білий.